Aktualności

piątek, 03 lipiec 2020 12:58

Łąki kwietne przy szpitalu

- Wspieramy ekosystem i dlatego rezygnujemy z koszenia trawników należących do lecznicy - mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - Ograniczenie zabiegów pielęgnacyjnych jest najprostszym i najtańszym sposobem przystosowania terenów miejskich do zmieniającego się na naszych oczach klimatu i związanych z tym zjawisk pogodowych.

Znów można korzystać z usług medycznych świadczonych przez lekarzy i pielęgniarki w gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Od teraz osoby wymagające pilnej konsultacji medycznej - po zamknięciu gabinetów lekarzy rodzinnych - mogą zgłaszać się osobiście do szpitalnego punktu POZ.
Nadal można też korzystać z teleporad. Dzwoniąc pod numer 95 7331 240 lub 95 7331 238 pacjenci są rejestrowani i przełączani do gabinetów lekarskich.

czwartek, 02 lipiec 2020 12:37

Szkoła Rodzenia online doceniona

Takie miłe podziękowania wpłynęły do szpitala od Pani Iwony Mikorskiej
Chciałam serdecznie podziękować za umożliwienie udziału w Szkole Rodzenia online, który odbyłam w terminie 04.05.2020 do 08.06.2020 r.
Jako przyszła mama zdobyłam cenną wiedzę, która z pewnością ułatwi mi świadome podejście do pierwszego dziecka, gdyż mam nadzieję że nie będę się bała o mojego noworodka przy codziennych czynnościach. Pani położna Wioletta Gębicz przekazała wiele cennych uwag dotyczących pielęgnacji dziecka, informacji o porodzie, karmieniu piersią, jak i o okresie połogu.

Na adres szpitala otrzymaliśmy podziękowania od p. Andrzeja, pacjenta Oddziału Onkologii Klinicznej i Radioterapii z Pododdziałem Chemioterapii. 
Oto ich treść: 
Dziękuję całemu zespołowi lekarzy, pielęgniarek i pracowników Oddziału Onkologii w Gorzowie Wlkp. za okazaną troskę, empatię i miłą opiekę podczas leczenia.

wtorek, 30 czerwiec 2020 13:37

Rowerem na Gibraltar

Test na koronawirusa przed wyjazdem
Ma niewiele ponad 30 lat i jest zapalonym cyklistą. Tym razem chce na rowerze podbić Gibraltar. Gorzowianin, Mariusz Pastuszka w ten sposób spełnia swoje sportowe pasje. Tym razem przed nim ponad 7 tysięcy kilometrów przez Czechy, Niemcy, Austrię, Włochy, Monako, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Przed tym wymagającym wyzywaniem Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki wyposażył go w niezbędny do tak długiej podróży ekwipunek medyczny. Lecznica ufundowała też mężczyźnie test na obecność koronawirusa.

Jest chorobą cywilizacyjną. Pierwszą niezakaźną epidemią XXI wieku. Choruje na nią co 14. dorosły Polak, choć cukrzyca – bo o niej mowa - dotyczy także dzieci. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na świecie co 5 sekund ktoś się dowiaduje, że ma cukrzycę, a co 10 ktoś umiera z powodu jej powikłań. Nieleczona może prowadzić do niewydolności najważniejszych narządów takich jak: serce, mózg czy nerki. Okazją do poznania choroby jest przypadający w sobotę (27 czerwca) Dzień Walki z Cukrzycą.

czwartek, 25 czerwiec 2020 11:06

Medyk dziękuje szpitalowi

Na ręce Jerzego Ostroucha, prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. trafiły podziękowania od dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Medyk"w Gorzowie za stworzenie warunków do realizacji zajęć praktycznych słuchaczom szkoły.
W liście czytamy:
"Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pragnę podziękować Państwu za możliwość stworzenia warunków do realizacji zajęć praktycznych słuchaczom naszej Szkoły.
Postawa i prawidłowe wzorce Pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim były wzorem do naśladowania przez naszych praktykantów. Mamy nadzieję, że rzetelna i sumienna praca ze słuchaczem zaowocuje w przyszłości w ich pracy zawodowej.
Życzę Państwu wytrwałości i sukcesów w codziennej pracy, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz udanego wypoczynku tak bardzo zasłużonego po trudach pracy."

wtorek, 23 czerwiec 2020 11:41

Kolorowanki od Stali Gorzów

Pamiętacie naszą wspólną akcję ze Stalą Gorzów z okazji Dnia Dziecka? Dziś będąc na oddziale dziecięcym spotkaliśmy małych pacjentów (Marysię, Dastina i Aleksandra), którzy z pasją oddawali się kolorowaniu obrazków z zawodnikami, motocyklami, stadionem i logo klubu Stal Gorzów. Wszystko oczywiście kredkami otrzymanymi także od klubu.
Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy KSSG za miłą niespodziankę dla naszych małych pacjentów.

Chcesz towarzyszyć partnerce podczas porodu? Wyniku testu na koronawirusa wymaga od Ciebie pracodawca? A może po prostu chcesz wiedzieć czy jesteś chory, choć nie masz objawów? Badania molekularne na obecność SARS-CoV-2 od środy 24 czerwca będzie można zrobić odpłatnie w laboratorium Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Na badania będzie można się zgłaszać codziennie (w dni powszednie) między godziną 14.00 a 15.00 do namiotu TRIAGE przy ul. Dekerta 1 z potwierdzeniem wykonania przelewu na rachunek bankowy szpitala (numer 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003) i dopiskiem TEST-COVID.

wtorek, 23 czerwiec 2020 09:54

Każdy tata się bada

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Z tej okazji wszystkim tatusiom życzymy dużo zdrowia, szczęścia i miłości.
A Wy czy już obdarowaliście swoich ojców prezentem? Pamiętajcie! Ten wcale nie musi być kosztowny. Poświęćcie swoim ojcom chwilę na rozmowę, zapytajcie o to jak się czują, powiedzcie jak są dla was ważni i koniecznie namówcie na badania, bo dzięki nim można wcześnie wykryć niepokojące zmiany i od razu rozpocząć leczenie.
Powiedzcie, że co najmniej raz do doku powinni zrobić sobie badania laboratoryjne (zbadać krew, mocz, glukoza, cholesterol, PSA), zgłosić się do urologa lub (jeśli ukończyli 50 rok życia) na badania jelita grubego.
A jeśli sami jesteście już ojcami to dajcie przykład i zabierzcie swoich tatusiów na badania w myśl hasła „Każdy tata się bada”.
Wszystkie niezbędne ojcom badania profilaktyczne można wykonać w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Zapraszamy.

Strona 1 z 124
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.