Aktualności

22 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia dla grupy 70+. Jednak ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną w procesie rejestracji umówieni na konkretne wybrane przez siebie terminy szczepień. Tym osobom Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia możliwość zgłoszenia się na szczepienie poprzez infolinię i formularz internetowy. W przypadku braku wolnych terminów można zadzwonić na ogólnopolski numer 989. Jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień konsultant oddzwoni i poinformuje o dalszym trybie postępowania.
Zgłosić chęć poddania się szczepieniu można też drogą elektroniczną wypełniając formularz na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Każda osoba, która wypełni kwestionariusz zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie informuje, że w związku z ograniczoną liczbą miejsc przewidzianą dla grupy seniorów włączonych do grupy seniorów w wieku 80+ i 70+ wszystkie terminy szczepień dla tej grupy osób do 31 marca 2021 r. już są zajęte. Lecznica apeluje o to, by nie zapisywać się w wielu miejscach jednocześnie.
- Brak wolnych terminów do końca marca dotyczy nie tylko szpitala – mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Docierają do nas informacje, że seniorzy 80+ lub ich bliscy wysyłają zgłoszenia do wielu placówek jednocześnie. W ten sposób blokują możliwość ustalenia terminu innym pacjentom. Apelujemy o to, aby wybrać sobie jeden punkt szczepień, najlepiej ten położony najbliżej miejsca zamieszkania i tam oczekiwać na wyznaczenie terminu. Zwolnione w ten sposób miejsca stworzą możliwość zaszczepienia się innym osobom, dla których teraz nie ma miejsca.

czwartek, 21 styczeń 2021 18:07

Uwaga pacjenci w grupie wiekowej 80+ i 70+

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie informuje, że do 31 marca 2021 r. wszystkie terminy szczepień dla seniorów (80+ i 70+) już są zajęte.
Aby zarezerwować termin szczepienia przeciwko COVID-19 prosimy zgłaszać się do innych punktów szczepień. Ich listę, adresy i numery telefonów można znaleźć TUTAJ
Osoby, które już wysłały zgłoszenie, bądź wpisywały się w kolejkę oczekujących w szpitalu proszone są o oczekiwanie na telefon z informacją o terminie.

środa, 20 styczeń 2021 17:47

Szczepienia na COVID w aptece

Uwaga Pacjenci!
Od czwartku (21 stycznia 2021 r.) szczepienia przeciwko COVID-19 będą się odbywały na I piętrze budynku szpitalnej apteki (wejście przy szlabanie przy budynku rehabilitacji)

środa, 20 styczeń 2021 15:15

Szpital idzie do sądu

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. skieruje do sądu rejonowego w Gorzowie sprawę wczorajszego (19 bm.) podpalenia materaca przez jednego z pacjentów na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej. Szpital zarzuca mu stworzenie realnego zagrożenia życia i zdrowia pacjentów i personelu oddziału. Konsekwencje ma też ponieść mężczyzna, który przebywając w jednej sali z palaczem nie zareagował na to niewłaściwe zachowanie.

Życie ani zdrowie pacjentów ani personelu oddziału nie jest zagrożone
Dziś (19 stycznia) po godz. 16 na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. doszło do zaprószenia ognia. Jego sprawcą był 61-letni pacjent tego oddziału, któremu – jak twierdzi wypadł niedopałek papierosa. Od niego zapalił się materac, na którym leżał. Na miejscu interweniowali – wezwani przez system automatycznego ostrzegania pożarowego - strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Na szczęście życie ani zdrowie żadnego z pacjentów i personelu oddziału nie jest zagrożone.

niedziela, 17 styczeń 2021 21:48

Weekend pod znakiem szczepień

Za nami pracowity weekend.
Od piątku do niedzieli w Wielospecjaslistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. zaszczepiło się 359 przedstawicieli grupy 0. To pracownicy placówek medycznych z terenu Gorzowa Wlkp.
W sumie szczepionkę na COVID-19 podaliśmy już 1662 osobom.  Jedną dawkę musieliśmy zutylizować.
Przed nami jeszcze sporo pracy.
#szczepimysię

niedziela, 17 styczeń 2021 17:00

Szczepienia jeszcze w Ośrodku Radioterapii

Uwaga Pacjenci!
W najbliższy poniedziałek i wtorek (18 i 19 stycznia 2021 r.) szczepienia przeciwko COVID-19 będą się odbywały w Ośrodku Radioterapii.

Od dziś (15 stycznia) na szczepienia przeciwko COVID -19 mogą się zapisywać osoby, które ukończyły 80 rok życia. Od 22 stycznia z tej możliwości będą mogli korzystać także seniorzy, którzy ukończyli 70 lat. Aby umówić się na szczepienie nie trzeba wychodzić z domu. Można skorzystać z przygotowanych rozwiązań teleinformatycznych. Apelujemy do młodszych (wnuków i dzieci seniorów), aby pomogli im w znalezieniu punktu szczepień najbliższego miejscu ich zamieszkania.

piątek, 15 styczeń 2021 17:50

Da Vinci już w gorzowskim szpitalu

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona klinik, które w leczeniu chorych wykorzystują robota chirurgicznego da Vinci. Takie urządzenie ma obecnie 14 jednostek medycznych w kraju, a model X kupiony przez gorzowską lecznicę – 9 placówek. Tylko dwa z nich (w tym także gorzowski) są wyposażone w endoskop + czyli wyższą generację - od stosowanych do tej pory - optykę.