piątek, 18 styczeń 2019 11:14

Żegnamy Koleżankę

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 17 stycznia 2019 r., po długiej i ciężkiej chorobie zmarła nasza Koleżanka

Ś.P. Anna Harczeńko

Zarząd i pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

wtorek, 15 styczeń 2019 20:30

Całkiem nowy SOR

Dużo więcej przestrzeni i nowoczesny, najwyższej klasy sprzęt, pomagający lekarzom w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz wydzielona strefa dla dzieci to widoczne dla każdego efekty realizacji przez gorzowską lecznicę dwóch unijnych projektów „Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. zwiększająca jakość usług medycznych i dostępność Oddziału dla pacjentów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" oraz „Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.". Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mają poprawić warunki udzielania pomocy medycznej oraz zagwarantować najwyższą jakość usług medycznych.

poniedziałek, 14 styczeń 2019 11:47

Grochówka po raz kolejny hitem WOŚP

To był wyjątkowy, choć bardzo deszczowy i wietrzny dzień. Pogoda niestety znów nie rozpieszczała uczestników 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie. Niekorzystna aura w tym roku nie zniechęciła jednak pracowników gorzowskiego szpitala do włączenia się i tym razem do akcji. Po raz kolejny hitem okazała się przygotowana przez pracowników szpitalnej kuchni grochówka, która trafiła zarówno do sztabów - jako poczęstunek dla wolontariuszy - jak i w okolice sceny na „sprzedaż” w zamian za tzw. symboliczny wkład do puszki.

piątek, 11 styczeń 2019 13:10

Nowa karetka rozpoczyna pracę

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wzbogacił się o nową karetkę do transportu pacjentów. To nowoczesny samochód wyposażony w wysokoprężny silnik i 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Ambulans kosztował niespełna 400 tysięcy złotych. Pieniądze na jego zakup pochodzą ze środków własnych szpitala.

środa, 09 styczeń 2019 10:39

Awaria RTG usunięta

Szanowni Państwo,
informujemy, że awaria aparatu RTG, o której informowaliśmy pod koniec grudnia, została usunięta. Tym samym Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. pracuje w normalnym trybie i wykonuje NIE TYLKO PILNE badania RTG.

środa, 09 styczeń 2019 10:31

Odwołane spotkanie z Aleksandrą Kożuszek

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że przyczyn od nas niezależnych zaplanowane na jutro (9 stycznia 2019 r.) spotkanie z Aleksandrą Kożuszek - Liderką Akademii Cogito Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Opieki Psychiatrii Środowiskowej w Krakowie, autorką książki „Radość odzyskana” poświęcone problematyce związanej z przebiegiem choroby i leczeniem osób po kryzysie psychotycznym zostaje odwołane.
O nowym terminie spotkania poinformujemy w osobnym komunikacie.
Za zmianę serdecznie przepraszamy.

Dobrze się zaczął 2019 rok dla gorzowskiego szpitala Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Gorzowa wydał pozytywną decyzję w sprawie udzielenia pozwolenia na użytkowanie rozbudowanego obiektu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie o budynek Ośrodka Radioterapii zlokalizowanego w Gorzowie przy ul. Dekerta. To dobra wiadomość dla Pacjentów, bo oznacza, że już niebawem (co ma nastąpić w połowie stycznia) do nowego budynku będzie można przenieść część poradni zlokalizowanych do tej pory w kompleksie przy ul. Walczaka m.in. poradnię onkologiczną, poradnię chirurgii onkologicznej, poradnię laryngologiczną, oraz poradnię anestezjologii i zwalczania bólu. W nowym miejscu ulokowane zostaną też poradnie: hematologiczna, neurochirurgiczna oraz radioterapii.

środa, 02 styczeń 2019 12:51

Rejestracja wróciła na swoje dawne miejsce

W ostatnim dniu 2018 r. ruszyła nasza nowo wyremontowana Rejestracja Główna w holu szpitala przy ul. Dekerta. Nowa rejestracja w starym miejscu jest jasna, bardziej przestronna, a co najważniejsze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, także tych poruszających się przy pomocy wózków inwalidzkich.
Wraz z powrotem rejestratorek na poprzednie miejsce do pracy wrócił też dobrze znany już naszym pacjentom automat kolejkowy.Przy tej okazji przypominamy, że rejestracja jest czynna codziennie od godz. 7.30 do godziny 15:00.

środa, 02 styczeń 2019 12:39

Noworoczne prezenty dla noworodków

W pierwszym dniu 2019 roku Gorzowowi przybyło dwoje nowych obywateli. Jakub i Gabrysia przyszli na świat w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Zarówno dzieci jak i mamusie czują się dobrze. Zarząd lecznicy tradycyjnie wręczył maluszkom i ich rodzicom noworoczne prezenty.

piątek, 28 grudzień 2018 13:40

Nie ma czasu na nudę

Na nudę nie mogą narzekać pacjenci Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej. Wczoraj odwiedził ich iluzjonista, dziś kolejna niespodzianka w postaci trzech worków zabawek od znanego stałym bywalcom oddziału pana Roberta i jego przyjaciół: Macieja Różyckiego i Martynki Różyckiej z Santoczna. Do rąk przebywających na oddziale dzieci trafiły zabawki, które pomogą w trudnych chwilach, wywołają uśmiech na twarzach maluchów i będą miłą pamiątką po zakończeniu leczenia.
Panom Robertowi i Maciejowi oraz Martynce z całego serca dziękujemy.