Aktualności

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. dołączył dziś do elitarnego grona palcówek medycznych w Polsce, które dysponują generatorem Ge/Ga. Dzięki niemu Kliniczny Zakład Medycyny Nuklearnej gorzowskiego szpitala już w przyszłym tygodniu będzie mógł wykonywać badania PET/CT w oparciu o izotopy znakowane Galem-68. Obecnie takie urządzenia ma zaledwie 6 lecznic Polsce.

Od 1 października Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. uruchamia Centralny Punkt Odbioru Wyników. Bez konieczności wejścia do szpitala będzie można w nim odebrać wyniki badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych. Poprzez uruchomieniu punktu zarząd szpitala zamierza ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

Znamy już zwycięzcę kolejnego losowania vouchera na badania laboratoryjne w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do p. Mieczysława Wróbla z Kostrzyna nad Odrą. W losowaniu brały udział osoby, które założyły i potwierdziły konto w systemie eRejestracja w dwóch pierwszych tygodniach września.

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 13:19

Konferencja Kobiet w dobie pandemii

Jak odróżnić przeziębienie i grypę od COVID-19? Kto jest najbardziej narażony na ciężki przebieg zakażenia koronawirusem? Jak radzić sobie ze strachem przed zachorowaniem? Odpowiedzi na te i inne pytania można było poznać podczas XV Jubileuszowej Konferencji Kobiet zorganizowanej w minioną sobotę (26 września) przez Fundację Czysta Woda i jej prezeskę Grażynę Wojciechowską. Z uczestniczkami konferencji swoją wiedzą dzielili się szpitalni eksperci dr n. med. Tomasz Ozorowski - specjalista mikrobiologii lekarskiej oraz Krzysztof Łowigus – psycholog.

piątek, 25 wrzesień 2020 12:03

Dziś Światowy Dzień Farmaceuty

Data obchodów upamiętnia powstanie Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej 25 września 1912 roku.
Celem tego święta jest pokazanie pozytywnego wpływu farmaceutów na nasze zdrowie.
Z tej okazji życzenia zdrowia, wytrwałości w codziennej pracy, satysfakcji z jej wykonywania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym pracującym w naszym szpitalu farmaceutom składa zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przygotowuje się do zakupu jednego z najnowocześniejszych w kraju robotów chirurgicznych. Da Vinci to urządzenie, które wspomaga wykonywanie zabiegów chirurgicznych. W gorzowskim szpitalu już rozpoczął się proces certyfikacji, którego efektem ma być potwierdzenie umiejętności i doświadczenia zespołów chirurgicznych obsługujących robota.

środa, 23 wrzesień 2020 12:10

Pierwszy voucher na badania już przekazany

Agata Misiak, pierwsza laureatka losowania vouchera o wartości 300 złotych na badania laboratoryjne w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. dziś (23 bm.) odebrała swoją nagrodę. Na wykorzystanie vouchera ma 3 miesiące. W pierwszym losowaniu brały udział osoby, które założyły i potwierdziły Indywidualne Konto Pacjenta w systemie eRejestracja od stycznia do końca sierpnia 2020 r.
- Decyzją zarządu szpitala od września będziemy w każdym miesiącu przeprowadzać aż dwa takie losowania – mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Jeśli ktoś jeszcze nie założył sobie u nas konta, to serdecznie do tego zachęcam.

poniedziałek, 21 wrzesień 2020 13:57

Gmina Lubiszyn także w szpitalnej kampanii

Koronawirus jest śmiertelny! Zachowuj się bezpiecznie.
- To jeszcze nie koniec walki o zdrowie. Od naszych działań, świadomości zagrożeń i empatii zależeć będzie przyszłość – mówi Artur Terlecki, wójt gminy Lubiszyn. - Kampania społeczna „Koronawirus jest śmiertelny. Zachowuj się bezpiecznie”, prowadzona przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., przypomina i utrwala reguły mogące chronić nas wszystkich. Dbajcie o siebie i o swoich bliskich stosując powyższe zasady - dodaje.
Do szpitalnej kampanii „Koronawirus jest śmiertelny! Zachowuj się bezpiecznie” dziś dołączyła, będąca częścią powiatu gorzowskiego, gmina Lubiszyn. Zainicjowana przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ma już 13 partnerów, w tym poparcie biskupa ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

piątek, 18 wrzesień 2020 13:43

Dziękujemy naszym bohaterom

Wystawa prac plastycznych najmłodszych dzieci
„Drodzy Lekarze, kochane Panie Pielęgniarki oraz wszyscy Pracownicy Służby Zdrowia dziękujemy wam za to, że wykonujecie swoją pracę z tak wielkim zaangażowaniem narażając swoje zdrowie. Dziękujemy Wam, za to, że możemy na was liczyć w trudnych chwilach. Wierzymy, że szybko uda się Wam pokonać koronawirusa”. Tak do medyków z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. napisała Nikola ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie. Jej i inne prace wykonane przez dzieci w okresie narodowej kwarantanny już można oglądać na wystawie w gorzowskiej galerii Askana.

piątek, 18 wrzesień 2020 12:03

Odpłatne badania na SARS-CoV2 znów możliwe

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przywraca możliwość wykonywania odpłatnych badań w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Badania molekularne na obecność wirusa od piątku (18 września) znów można zrobić odpłatnie w laboratorium Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Na badania można się zgłaszać codziennie między godziną 14.00 a 15.00 do budynku dawnego punktu krwiodawstwa (za rehabilitacją) przy ul. Dekerta 1 z WYDRUKOWANYM potwierdzeniem wykonania przelewu na rachunek bankowy szpitala (numer 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003) i dopiskiem TEST - COVID.