środa, 19 czerwiec 2019 13:04

Dziecko w samochodzie

Jak właściwie ułożyć dziecko w foteliku samochodowym? Jak zapewnić mu bezpieczną pozycję? Kiedy fotelik wymienić na większy? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące bezpieczeństwa noworodka, niemowlaka i małego dziecka w podróży nie są już tajemnicą dla uczestników zajęć w szpitalnej Szkole Rodzenia. Dziś tą wiedzą dzielił się z nimi ratownik medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. Bartosz Janczak.

środa, 19 czerwiec 2019 12:35

Zatrudnimy pielęgniarki instrumentariuszki

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. poszukuje chętnych do podjęcia pracy w naszym zespole DIAGNOSTÓW LABORATORYJNYCH.
Warunki zatrudnienia i wynagrodzenia do uzgodnienia z Zastępcą Dyrektora ds. Pielęgniarstwa pod numerem telefonu: 95 7331 250

Chirurdzy, endoskopiści, pielęgniarki i przedstawiciele Europejskiej Akademii Medycyny Interdyscyplinarnej w Bad Saarow gościli dziś w wizytą w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Zobaczyli jak funkcjonują pracownie endoskopowe, Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Oddział Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii oraz Ośrodek Radioterapii i pracujące tam akceleratory.

wtorek, 18 czerwiec 2019 10:20

Wszechnica Zdrowia o rehabilitacji

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu „Wszechnica Zdrowia”. Tym razem będziemy mówić o rehabilitacji. Dowiedzą się Państwo na czym polega rehabilitacja osób starszych, jak zadbać o sprawność fizyczną, jakich ćwiczeń unikać, gdzie szukać pomocy. Lek. Irena Sosińska-Małyszko - specjalista rehabilitacji w schorzeniach narządu ruchu opowie też o realizowanym przez szpital projekcie "Rehabilitacja szansą na aktywność zawodową".

Na spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia zapraszamy w poniedziałek 24 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 do sali konferencyjnej szpitala przy ul. Dekerta.

niedziela, 16 czerwiec 2019 20:37

Szlachetne zdrowie….

Około 100 osób zadbało o swoje zdrowie podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w niedzielę na terenie parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wlkp. Pielęgniarki z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wszystkim chętnym sprawdzały ciśnienie krwi i poziom cukru, a ratownik medyczny - na co dzień pracujący w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - uczył zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chętnych nie brakowało. Ćwiczenia na fantomie z wielkim zaangażowaniem wykonywały nawet dzieci. W zamian dostawały balony, kredki, odblaski i naklejki. Mniej odważni uczestnicy festynu otrzymywali ulotki dotyczące szpitala, a osoby mieszkające samotnie - koperty życia.

niedziela, 16 czerwiec 2019 19:50

Książki na wymianę

Wyciskające łzy z oczu romanse, kryminały, reportaże, biografie, beletrystyka, a także książki z gatunku sensacji. To wszystko można było znaleźć podczas I społecznej akcji wymiany książek „Z półki na półkę” zorganizowanej przez dwie gorzowianki we współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Z możliwości spotkania i wymiany skorzystało ok. 20 osób, a nowych właścicieli znalazło kilkadziesiąt książek.

piątek, 14 czerwiec 2019 10:43

Żegnamy Kolegę

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 14 czerwca 2019 r., zmarł nasz Kolega
Ś.P. Zbigniew Czarkowski
Zarząd i Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. we wtorek 18 czerwca 2019 r. o godz. 9.30 w kaplicy firmy Products przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp.

piątek, 14 czerwiec 2019 10:15

Krzysztof Kaczmarek lekarzem naczelnym

Od poniedziałku 3 czerwca 2019 r. Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. powierzył Panu lek. med. Krzysztofowi Kaczmarkowi stanowisko lekarza naczelnego Zespołu Szpitalnego przy ul. Dekerta.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowej roli.

wtorek, 11 czerwiec 2019 13:40

Wymień się książkami

Chcesz odkurzyć domową bibliotekę i jednocześnie wzbogacić się o nowe tytuły?
Nie stać Cię na zakup wymarzonych książek?
Nikt nie jest zainteresowany kupnem Twojej kolekcji kryminałów?
Spotkajmy się 16 czerwca. To będzie świetna okazja, by bezgotówkowo wymienić się literaturą z innymi uczestnikami naszego wydarzenia.
Zabierz ze sobą mamę, ciocię, przyjaciółkę i dzieci. Oni też znajdą coś dla siebie. Na najmłodszych będzie czekał specjalny kącik zabaw, w którym dzieci nie będą się nudzić, gdy rodzice z wypiekami na twarzy przeglądać będą kolejne tomy książek.

Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie we współpracy z Fundacją „Piękniejsze życie” zaprasza na warsztaty z pielęgnacji skóry i makijażu dla kobiet leczących się z powodu choroby nowotworowej.
Podczas trwających 2 godziny warsztatów - zawodowi makijażyści i kosmetyczki zaprezentują 10 pacjentkom kilkuetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia. Każda pacjentka - uczestniczka spotkania otrzymuje zestaw produktów kosmetycznych.

med
Polsko Niemieckie Forum Ginekologiczne nowe logo