środa, 05 sierpień 2020 12:59

Wkrótce odbiór wyników badań bez konieczności wejścia do szpitala

Napisane przez
fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

Dbamy o bezpieczeństwo pacjentów
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przygotowuje się do uruchomienia Centralnego Punktu Odbioru Wyników. Nowe rozwiązanie ma ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy i poprawić bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i pracowników szpitala. Z nowego punktu będzie można korzystać od jesieni. Centralny Punkt Obioru Wyników będzie się znajdował w nieczynnej od kilku lat portierni przed głównym budynkiem szpitala. Właśnie zaczęły się prace adaptacyjne dostosowujące obiekt do jego nowego przeznaczenia.

- Od kiedy uruchomiliśmy system automatycznego otwierania szlabanu portiernia stała nieużywana. Teraz postanowiliśmy dać jej drugie życie, a naszym pacjentom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. To dla nas bardzo ważne, aby w dobie pandemii ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia. Liczba chorych na COVID-19 nie maleje, a specjaliści mówią, o tym, że jesienią możemy mieć do czynienia z drugą falą zakażeń – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

W budynku portierni trzeba wymienić okna, pomalować wnętrze i zapewnić dostęp do sieci komputerowej. Część prac już się rozpoczęła, przy innych szpital czeka na wycenę.

- W nowym punkcie odbioru wyników, same wyniki nie będą przechowywane; będą na miejscu drukowane. To możliwe dzięki wprowadzonemu przez lecznicę elektronicznemu systemowi obsługi pacjenta, w którym prawie wszystkie czynności związane z pobytem pacjenta na terenie naszej placówki odbywają się w szpitalnej sieci – dodaje Surowiec.

Aby odebrać wyniki (tak samo jak to jest teraz) trzeba będzie okazać dowód tożsamości lub upoważnienie. Po pomyślnej weryfikacji osoby odbierającej obsługa punktu wydrukuje i wyda dokument.

Centralny Punkt Odbioru Wyników to nie jedyna możliwość odebrania wyniku badań bez konieczności wchodzenia do szpitala. Kilka miesięcy temu lecznica uruchomiła system e-rejestracja, który umożliwia nie tylko dostęp do wyników badań laboratoryjnych i radiologicznych, ale także zapisanie się do wybranych przyszpitalnych poradni specjalistycznych.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.