piątek, 07 sierpień 2020 12:43

Umawiasz wizytę? Wyślij mail.

Stawiamy na bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo osób przychodzących do szpitala i sprawna obsługa pacjentów w rejestracji to jeden z priorytetów zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dlatego w lecznicy podjęte zostały działania, których celem jest usprawnienie procesu rejestracji do przyszpitalnych poradni specjalistycznych oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.

- Każdego dnia do naszych poradni rejestruje się około 700 osób. Każdej z nich chcemy udzielić możliwie pełnej informacji i poświęcić tyle czasu ile jej potrzeba. To zadanie pań rejestratorek, które robią co w ich mocy, aby każdy pacjent wyszedł od nas usatysfakcjonowany - mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Czasem to jednak trudne, bo oprócz umawiania wizyt w tzw. okienku panie obsługują też linię telefoniczną, a warto wiedzieć, że miesięcznie odbieramy aż 120 tysięcy połączeń.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów szpital wprowadził możliwość rejestracji drogą mailową.

- Jeszcze przed pandemią testowaliśmy to rozwiązanie. Pilotaż przyniósł pozytywne efekty, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu ze szpitalem właśnie tą drogą – dodaje Barbara Kasperska.

Aby zarejestrować się do przyszpitalnych poradni bez konieczności wychodzenia z domu wystarczy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesłać skan/zdjęcie skierowania, w treści wpisać numer telefonu pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego (w przypadku wizyty pierwszorazowej) oraz imię, nazwisko, numer PESEL i telefonu (w przypadku kontynuacji leczenia) w tytule wpisując nazwę poradni. Szpitalna rejestratorka skontaktuje się z pacjentem w celu ustalenia dogodnego dla niego terminu.

Drogą elektroniczną można się też zarejestrować na badania do Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej (RTG, USG, UGS Doppler, mammografię, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny) wysyłając skan/zdjęcie skierowania i numer telefonu do pacjenta na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Korzystając z obu wymienionych adresów można także odwołać wizytę lub zmienić jej termin.

- To odpowiedź na głosy i sugestie naszych Pacjentów. Zmieniamy się zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Pacjenci chwalą te rozwiązania, a my szukamy kolejnych, by proces rejestracji przebiegał jeszcze bardziej sprawnie – wyjaśnia Barbara Kasperska.

Jednym z nich jest założenie indywidualnego konta na portalu eRejestracja dedykowanemu gorzowskiej lecznicy. Po weryfikacji poprawności danych pacjent może się samodzielnie zarejestrować do wybranych poradni przyszpitalnych; uzyskuje też możliwość pobrania wyników badań z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz z Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.