Agnieszka Wiśniewska

Od 1 czerwca br. wznawia działalność Wojewódzka Przychodnia Chirurgii Stomatologicznej (ul. Dekerta 1).
Pacjenci, którym termin minął z powodu zamknięcia poradni zostaną poinformowani o nowym terminie.
UWAGA!!! Nadal wstrzymane są zabiegi pod narkozą.

Od 1 czerwca Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wznawia przyjęcia do Wojewódzkiej Przychodni Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej (zespół poradni ul. Walczaka 42).
od 1 czerwca pacjenci będą przyjmowani zgodnie z planem.
Osoby, którym termin wizyty minął z powodu wcześniejszego zamknięcia poradni o nowym terminie zostaną poinformowani telefonicznie lub listownie.

piątek, 29 maj 2020 13:37

Zadbaj o swój talerz

Dziś Światowy Dzień Zdrowia Układu Pokarmowego
- Przede wszystkim trzeba nauczyć się komponować sobie dietę - tłumaczy Justyna Zielińska, psychodietetyk z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - Spożywanie pięciu posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych pozwoli naszemu żołądkowi na stały dostęp do źródeł energii. Warto też nauczyć się jeść w spokoju. Pośpiech przy spożywaniu posiłków jest niewskazany, a nawet może nam zaszkodzić. Warto też dokładnie czytać skład kupowanych produktów i zadbać o różnorodność na talerzu: dużą ilość błonnika i zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie. W dobrym funkcjonowaniu układu pokarmowego pomaga też regularne nawodnienie organizmu (ok. 1,5 do 2 litrów wody na dobę).

piątek, 29 maj 2020 13:29

Idziesz do szpitala - weź maseczkę

Idziesz do szpitala? Jesteś Pacjentem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.? Weź ze sobą maseczkę na każdy dzień pobytu (jeśli nie masz - dostaniesz ją w szpitalu)

Zakładaj maseczkę:
- przy opuszczaniu sali
- gdy personel wchodzi na salę

Musisz opuścić salę?
- ogranicz to do niezbędnego minimum
- załóż maskę i zdezynfekuj lub umyj ręce przed opuszczeniem i po powrocie do pomieszczenia

Udając się na badania diagnostyczne i blok operacyjny - nałóż maseczkę chirurgiczną

czwartek, 28 maj 2020 13:27

Zadbaj o siebie – zrób kolonoskopię

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. prowadzi program badań przesiewowych raka jelita grubego, w ramach którego w krótkim terminie można bezpłatnie wykonać kolonoskopię.

Masz bóle brzucha? Czujesz się osłabiony? Dopadają Cię zaparcia, a w stolcu pojawia się krew? To mogą być objawy raka jelita grubego, który jest uważany za jeden z najbardziej podstępnych nowotworów. Dlatego warto zgłosić się na badania.

Stacja to metalowa skrzynka, wewnątrz której umieszczony jest 10-litrowy pojemnik z płynem do dezynfekcji. Aby odkazić dłonie wystarczy nadusić stopą przycisk umieszczony w dolnej części obudowy. Szpital ma dwie takie stacje do dezynfekcji rąk. Jedna już dziś (26 maja) stanęła przy wejściu głównym do lecznicy. Z drugiej, zlokalizowanej przy Ośrodku Radioterapii, (od jutra - 27 maja) będą mogli korzystać pacjenci i osoby udające się na badania do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

wtorek, 26 maj 2020 15:41

Zdrowie na talerzu

Terapeutyczna moc żywienia
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w swojej ofercie żywieniowej ma kilkanaście diet specjalistycznych, w tym wegetariańską lub wegańską. Lecznica jest też w stanie spełnić wymagania fruterian, czyli osób żywiących się jedynie surowymi owocami, orzechami i nasionami.

Dwa dni przed dzisiejszym Dniem Matki (i dwa dni wcześniej niż w ubiegłym roku) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. na świat przyszło w tym roku 500. dziecko. To dziewczynka; Zuzia i jej mama czują się dobrze.

poniedziałek, 25 maj 2020 13:02

Ciepło i chłód prosto z turbiny

Uniezależnienie się od wzrostu opląt za prąd, wymiana wyeksploatowanego parku maszyn szpitalnej kotłowni na nowy innowacyjny nie wymagający stałego nadzoru oraz ograniczenie (o ok. 1/3) emisji dwutlenku węgla, to główne korzyści wynikające ze zmiany dotychczasowego, konwencjonalnego zasilania Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w energię elektryczną na silnik gazowy z generatorem prądu. Dziś ( 25 bm.) w lecznicy została zawarta umowa na realizację tego projektu.

piątek, 22 maj 2020 12:40

Żegnamy koleżankę

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 18 maja 2020 r. przeżywszy 47 lat zmarła
Nasza Koleżanka
Monika Rejniak - Jarosz
fizjoterapeutka, przez ponad 20 lat związana z Działem Rehabilitacji Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Uczynna, wrażliwa, zawsze pomocna. Dla pacjentów i współpracowników zawsze miała czas.

Rodzinie i Bliskim najszczersze wyrazy głębokiego współczucia składają Zarząd i Pracownicy
Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz Współpracownicy z Działu Rehabilitacji.