czwartek, 19 grudzień 2013 13:35

Finał kampanii Zaczytani w gorzowskim szpitalu Wyróżniony

Napisane przez

Książka to jest dobra na wszystko – mówią czytelnicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta  w Gorzowie Wlkp. I tym co najlepsze, czyli książkami dzielą się z podopiecznymi szpitalnych oddziałów dziecięcych. Ponad 1200 książek i gier w imieniu swoich stałych bywalców przekazała dziś szpitalowi koordynatorka kampanii „Zaczytani” w Gorzowie - Agnieszka Pospieszna.

DSCN4564a

 

 

Na twarzach pacjentów Oddziału Chirurgii Dziecięcej dziś zagościł uśmiech. Do podopiecznych tego właśnie oddziału w pierwszej kolejności trafiły dziś zgromadzone w 16 kartonach książki. A jest w czym wybierać. W ramach prowadzonej od września na terenie Gorzowa kampanii „Zaczytani” gorzowska książnica od swoich czytelników dostała 1254 książki. Były też gry, puzzle i płyty z książką czytaną.

Laureatka literackiej nagrody Nobla - Wisława Szymborska - powiedziała, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. My popieramy tę myśl i takimi działaniami chcemy pokazać, że czytanie ma sens. – powiedziała przekazując książki Agnieszka Pospieszna – koordynator kampanii „Zaczytani” w Gorzowie.

Książki trafią do podopiecznych kilku oddziałów. Będą z nich korzystać pacjenci chirurgii dziecięcej, laryngologii, oddziału dziecięcego oraz czytelnicy szpitalnej biblioteki

- Jest nam bardzo miło, że Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. i jej czytelnicy pamiętali o dzieciach, które nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędzą poza domem. Przekazane książki pomogą im zapomnieć o bólu i cierpieniu i z pewnością zainspirują do czytania także po zakończeniu leczenia. W ich imieniu składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tak owocnej zbiórki – powiedział Piotr Dębicki – prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.

 Obecnie na oddziałach Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie przebywa 52 dzieci. Na oddziale Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej leczonych jest 19 małych pacjentów, na oddziale Dziecięcym Pododdziałem Neurologii Dziecięcej - 30, na Laryngologii z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej – 3 dzieci.

   Zdjęcia: 

  DSCN4561a

  Agnieszka Pośpieszna - koordynator kampanii Zaczytani w Gorzowie Wlkp. 

   

  DSCN4570a

  Książki na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecęcej 

  DSCN4571a

Książki na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecęcej


Podsumowanie kampanii Zaczytani w mediach lokalnych i regionalnych:

TVP Gorzów Wielkopolski

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/aktualnosci/spoleczne/w-ramach-akcji-zaczytani-do-gorzowskiego-szpitala-trafilo-ponad-tysiac-ksiazek-gier-i-puzzli/13385102

Telewizja Teletop

http://www.tvgorzow.pl/archiwum/2013/121903szpital.html

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.