Powróć do: Żywienie

Dieta Mamy

Do kwietnia 2022 r. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. realizował dwuletni pilotażowy program: Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy, ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jego celem było zapewnienie kobietom w ciąży i w okresie laktacji pełnowartościowych posiłków stworzonych z produktów wysokiej jakości. W ramach programu pacjentki były również objęte opieką dietetyczną i miały dostęp do edukacji z zakresu zdrowego odżywiania. Program: Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy był realizowany w 109 polskich (w tym w 4 lubuskich) szpitalach.

 

Od kwietnia 2022 r. szpital realizuje program "Dieta mamy" we własnym zakresie, zapewniając pacjentkom 5 posiłków dziennie, które są komponowane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.

Więcej informacji o prawidłowym odżywianiu w ciąży i matek karmiących można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, gdzie można też uzyskać darmową konsultację dietetyczną online: kliknij po darmową konsultację

  • Aktualny jadłospis dekadowy gorzowskiego szpitala jest dostępny na naszej stronie: KLIKNIJ TU 
  • Jadłospis dla mam znajduje się w załącznikachPliki do pobrania:

Pobierz: Dieta mamy 1-10 października
Format: pdf, 1.66 MB
Pobierz: Dieta mamy 21-30 września
Format: pdf, 1.69 MB
Pobierz: Dieta mamy 11-20 września
Format: pdf, 1.71 MB
Pobierz: Dieta mamy 1-10 września
Format: pdf, 1.64 MB
Pobierz: Dieta mamy 12-21 sierpnia
Format: doc, 103.5 kB
Pobierz: Dieta mamy 22-31 sierpnia
Format: pdf, 1.65 MB
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!