Powróć do: strona główna

Szczepienia przeciwko COVID-19

Szpital/Dekerta/parterowy pawilon za Szkołą Rodzenia/Rehabilitacją (ZOBACZ MAPKĘ)

 

Rejestracja:

  • telefon 797 127 880 

można umówić, odwołać lub zmienić termin szczepienia

Jeśli masz trudności z dodzwonieniem się do nas, wyślij mail: szczepienia@szpital.gorzow.pl

Nie znalazłeś u nas dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

SZPITALNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZY UL. DEKERTA 1
DZIAŁA W KAŻDYPONIEDZIAŁEK, WTOREK I Środę
OD 12.00 DO 14.00

 

 

 

 

Skończyłeś 18 rok życia? Możesz zaszczepić się przeciwko COVID-19

Od 10 maja 2021 r. szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2 są dostępne dla wszystkich dorosłych Polaków. 
Jak z nich skorzystać?

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Można to zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc bliską osobę. Przy zapisie konieczny będzie numer PESEL. Jeśli podasz numer swojego telefonu komórkowego otrzymasz SMS z potwierdzeniem terminu szczepienia. Podczas rejestracji można wybrać dostępny termin oraz miejsce szczepienia.

Zarejestruj się elektronicznie poprzez rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl
Korzystając z tej formy można zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).

I. Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym wymaga posiadania własnego Profilu Zaufanego. System sam proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Można też skorzystać z dostępnej na stronie wyszukiwarki i samodzielnie wskazać dogodną datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

II. Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego – to opcja dla osób, które nie mają Profilu Zaufanego. Wystarczy podać numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, a system zaproponuje termin i miejsce szczepienia.
Wejdź na stronę Zarejestruj się na szczepienie i przejdź na stronę e-rejestracji. Wybierz jedną z dwóch ścieżek: „szybka rejestracja”. Wpisz dane i kliknij „Zarejestruj się”. Otrzymasz wiadomość SMS z kodem. Wpisz kod w okienko, które pojawiło się po kliknięciu Zarejestruj się. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.
UWAGA! Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Skontaktować się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp./skontaktuj się z nami.

Szczepienia młodzieży: 16-17 lat

17 maja 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Wszystkie osoby z roczników 2003/2004 mają wystawione e-skierowanie i mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

Proces szczepień młodzieży – kwestionariusz i zgoda opiekuna
16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Możesz to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruku tutaj. Zachęcamy do tego rozwiązania! Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Jeśli do Punktu Szczepień przyjdziesz bez wypełnionego formularza – dostaniesz go do wypełnienia w placówce. W takiej sytuacji osoba niepełnoletnia musi przyjść na szczepienie z rodzicem lub opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na zaszczepienie.

Rejestracja na szczepienie – możliwa na kilka prostych sposobów

W jaki sposób szybko zapisać się na termin szczepienia? Masz cztery możliwości:

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Rejestracja przez Internet jest jeszcze prostsza! Teraz nie musisz mieć już Profilu Zaufanego. Wystarczy, że wpiszesz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu.

Ważne! Szybka ścieżka rejestracji bez Profilu Zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

Podczas rejestracji przez Internet, system zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie
Wysyłając SMS na numer 880 333 333 połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień. 

Szczepienia dzieci: 12-15 lat

Od 7 czerwca 2021 r. szczepieniom przeciwko COVID-19 mogą być poddawane dzieci w wieku 12-15 lat. Warunkiem jest jednak pozytywna kwalifikacja na szczepienie. Może jej dokonać wyłącznie lekarz. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. takie kwalifikacje odbywają się we wtorki.

Kwalifikacja na szczepienie przez lekarza dotyczy każdej formy realizacji programu szczepień przeciw COVID-19 dla tej grupy wiekowej, niezależnie od miejsca, w którym szczepienie jest realizowane (szczepienie w punkcie szczepień populacyjnych, wyjazdowych oraz innych).
Szczepienia dzieci: 5-11 lat
Rejestracja dzieci w wieku 5-11 lat rusza 16 grudnia 2021 r. Pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów.  Więcej informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia w artykule: Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Chcesz uzyskać certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19?

Zaloguj się na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) przez stronę www.pacjent.gov.pl, w aplikacji mojeIKP lub mObywatel
lub zgłoś się do rejestracji przy punkcie szczepień

Unijny Certyfikat COVID (UCC) dostaje osoba, która:

  • Otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (w Polsce certyfikat będzie ważny od 14 do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki) lub
  • Otrzymała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (czas ważności certyfikatu to 48 godz.) lub
  • Wyzdrowiała po COVID-19 (UCC będzie ważny od 11 do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR)
 
 
 
 
 
 
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!