Grupy terapeutyczne i Klub Pacjenta przy Centrum Zdrowia Psychicznego

Grupa wsparcia po kryzysie psychotycznym

  • dla osób, które w swoim dotychczasowym doświadczeniu mają przebyty kryzys psychotyczny, są w stałym leczeniu farmakologicznym oraz przynajmniej częściowej remisji objawowej.
  • Grupa ma charakter wspierający i psychoedukacyjny. Jej celem jest oswojenie osoby po kryzysie z przebytymi objawami, zrozumienie ich roli oraz wzbudzenie wiary w  sens leczenia i nadziei na możliwość powrotu do życiowych aktywności, ról społecznych, zawodowych.
  • Praca w grupie jest połączona z programem aktywizacji zawodowej.
Grupa wsparcia dla osób z doświadczeniem choroby afektywnej dwubiegunowej
  • dla osób objętych leczeniem psychiatrycznym, z doświadczeniem hospitalizacji, długotrwałych absencji w pracy z tytułu choroby, wykluczenia społecznego, zawodowego, rodzinnego;
  • dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć mechanizmy choroby, szybciej wrócić do zdrowia oraz zrozumieć rolę choroby w ich życiu.
Grupa terapeutyczna dla osób z zaburzeniami lękowo - depresyjnymi oraz zaburzeniami osobowości
  • dla osób borykających się z objawami lęku, zaburzeń nastroju typu depresyjnego, konwersyjnymi, adaptacyjnymi wynikającymi z dekompensacji nieprawidłowo ukształtowanej osobowości;
  • dla osób nie podlegających jedynie leczeniu farmakologicznemu, a wymagających leczenia przyczynowego, którym jest psychoterapia.
Wszystkie grupy są półotwarte - po rozpoczęciu pracy w grupie może do niej dołączyć kolejna osoba tylko wtedy, kiedy jeden z dotychczasowych uczestników zrezygnuje bądź zakończy leczenie. Czas pracy w grupie jest zmienny, zależny od wnoszonej problematyki, własnych oczekiwań oraz motywacji uczestnika.
 
Osoby chętne zapraszamy na kwalifikacje do poszczególnych grup. Informacje są udzielane w Punkcie Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym pod numerem: 95 782 78 76. Punkt pracuje w dni powszednie od  8.00 do 18.00.
 
Klub Pacjenta
Umożliwia spotkania osób z doświadczeniem kryzysu, z trudnościami w kreowaniu kontaktów społecznych, z potrzebą rozwoju społecznego. To także forma wsparcia psychologicznego, które odbywa się poza poradnią.
 
Co zrobić, żeby uczestniczyć w spotkaniach? Wystarczy przyjść. Klub Pacjenta w budynku poradni Centrum Zdrowia Psychicznego (ul. Walczaka 42) zaprasza w dni powszednie od 15.00 do 18.00