Spotkania w poniedziałki. Zapisy i informacje: pielęgniarka Anna Kardasz, 95 782 78 84
Miejsce: Centrum Zdrowia Psychicznego - Oddział Dzienny Psychiatryczny, ul. Walczaka 42
Program jest kierowany do pacjentów, osób dorosłych wykazujących chęć rzucenia palenia. Zajęciami w ramach programu są objęci pacjenci Oddziału Dziennego oraz osoby zgłaszające się do programu. Cele: przygotowanie pacjentów do podjęcia decyzji rzucenia palenia. Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia. Kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Zachęcanie do zmiany swoich zachowań zdrowotnych. Udzielenie wsparcia i pomoc w rzuceniu palenia. Program składa się z faz: wyłonienie osób deklarujących chęć rzucenia palenia; przygotowanie do podjęcia decyzji rzucenia palenia - zajęcia grupowe; prowadzenie poradnictwa indywidualnego – cykl sesji wspierających.
Kontakt: 95 782 72 19 lub dietetyka@szpital.gorzow.pl
Miejsce: Oddział Położniczo-Ginekologiczny z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności, ul. Dekerta 1
Każda przyszła mama, która wyrazi chęć przystąpienia do programu, otrzymuje 5 posiłków dziennie, które są komponowane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia i dostosowane do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią. Kobietom w ciąży i paniom po porodzie szpital zapewnia też konsultacje dietetyczne, poradnictwo i edukację dotyczącą prawidłowego żywienia.
TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ JADŁOSPIS MAMY
Spotkania na oddziałach, konsultacje indywidualne z dietetykiem Ewą Rodaks w pierwszy i drugi piątek miesiąca. Kontakt: 95 782 72 19
Miejsce: szpital, ul. Dekerta 1
Zajęcia prowadzi położna mgr Wioletta Gębicz. Zapisy i informacje: 95 782 71 91 (od poniedziałku do piątku, 14.00-15.00)
Miejsce: Szkoła Rodzenia, ul. Dekerta 1 przez 8 tygodni (codziennie od poniedziałku do piątku) w 8-osobowych grupach. Każdej z kobiet przygotowujących się do porodu w zajęciach może towarzyszyć jedna osoba
Program edukacyjny Szkoły Rodzenia składa się z czterech modułów.
Moduł zajęć teoretycznych: standard opieki okołoporodowej; okres ciąży; poród fizjologiczny; poród aktywny; cięcie cesarskie; fizjologia połogu z aspektami opieki poporodowej; karmienie ekologiczne; adaptacja noworodka; elementy psychoprofilaktyki płodowej; rola ojca w czasie ciąży , porodu i połogu; promocja postaw prozdrowotnych wśród rodziców.
Moduł zajęć praktycznych: nauka umiejętności pielęgnacji i kąpieli noworodka; karmienie naturalne – nauka wzorców prawidłowych pozycji i technik podczas karmienia piersią; I rok życia dziecka – rozwój psychomotoryczny, wizualizacje zachowań noworodka i małego dziecka; warsztaty z I pomocy przedmedycznej.
Moduł aktywności fizycznej dla kobiet ciężarnych: ćwiczenia gimnastyczne dostosowane do poszczególnych trymestrów ciąży; ćwiczenia przygotowujące do aktywnego porodu, pozycje wertykalne; nauka technik oddechowych dostosowanych poszczególnych do etapów porodu; wyuczenie technik relaksacyjnych.
Moduł dyferencyjny – wejście na oddział: poznanie przez rodziców topografii oddziału położniczo-ginekologicznego