Powróć do: Programy edukacyjne

Programy edukacyjne 2022

Nasz szpital realizuje programy edukacyjne. Sprawdźcie, jakie i czy możecie z nich skorzystać.

Program edukacyjny: profilaktyka przeciwodleżynowa
Spotkania są prowadzone przez Izabelę Wolakowską. Odbywają się w pawilonie nr 1 w zespole szpitalnym przy ul. Walczaka 42. Terminy: pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Zapisy: tel.  95 733 16 28

Program edukacyjny: profilaktyka uzależnień - palenie papierosów
Program jest kierowany do pacjentów, osób dorosłych wykazujących chęć rzucenia palenia. Zajęciami w ramach programu są objęci pacjenci Oddziału Dziennego oraz osoby zgłaszające się do programu. Spotkania odbywają się w poniedziałki. Zapisy i informacje: 95 733 17 07.

Cele: przygotowanie pacjentów do podjęcia decyzji rzucenia palenia. Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia. Kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Zachęcanie do zmiany swoich zachowań zdrowotnych. Udzielenie wsparcia i pomoc w rzuceniu palenia

Realizatorzy programu: Oddział Dzienny Psychiatryczny. Współpraca w ramach realizacji programu:
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym.

Program składa się z faz: wyłonienie osób deklarujących chęć rzucenia palenia; przygotowanie do podjęcia decyzji rzucenia palenia - zajęcia grupowe; prowadzenie poradnictwa indywidualnego – cykl sesji wspierających.

Program: dieta mamy - standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przystąpił do dwuletniego pilotażowego programu: Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy.

Program ogłosiło Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia, a jego celem jest zapewnienie kobietom w ciąży i paniom po porodzie do posiłków z produktów wysokiej jakości, opieki dietetyka i dostępu do edukacji z zakresu zdrowego żywienia.

Każda pacjentka oddziału położniczo-ginekologicznego, która wyrazi chęć przystąpienia do programu, otrzymuje 5 posiłków dziennie, które są komponowane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia i dostosowane do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią. Kobietom w ciąży i paniom po porodzie szpital zapewnia też konsultacje dietetyczne, poradnictwo i edukację dotyczącą prawidłowego żywienia.

Spotkania z dietetykiem odbywają się na oddziale oraz w sali konferencyjnej szpitala w każdy poniedziałek i czwartek od 10.00 do 12.00. Kontakt i zapisy: 95 733 15 50.

Opieka dietetyka w ramach programu obejmuje również okres przebywania poza lecznicą. Po przystąpieniu do programu ze dietetykiem szpitalnym będzie można się kontaktować (dietetyka@szpital.gorzow.pl) jeszcze 2 miesiące po wyjściu ze szpitala.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O PROGRAMIE: DIETA MAMY

Program edukacyjny w cukrzycy

Edukacja jest przez dietetyka Ewę Rodaks w pierwszy i drugi wtorek miesiąca. Spotkania są na oddziałach oraz w sali konferencyjnej szpitala (ul. Dekerta 1). Zapisy: 95 733 15 50.

Program edukacyjny Szkoła Rodzenia
Zajęcia są prowadzone w Szkole Rodzenia (ul. Dekerta 1) przez 8 tygodni (codziennie od poniedziałku do piątku) w 8-osobowych grupach. Każdej z kobiet przygotowujących się do porodu w zajęciach może towarzyszyć jedna osoba. Zajęcia prowadzi położna mgr Wioletta Gębicz. Zapisy i informacje: 95 782 71 79 (od poniedziałku do piątku, 14.00-15.00).

Program edukacyjny Szkoły Rodzenia składa się z czterech modułów. 
Moduł zajęć teoretycznych: standard opieki okołoporodowej; okres ciąży; poród fizjologiczny; poród aktywny; cięcie cesarskie; fizjologia połogu z aspektami opieki poporodowej; karmienie ekologiczne; adaptacja noworodka; elementy psychoprofilaktyki płodowej; rola ojca w czasie ciąży , porodu i połogu; promocja postaw prozdrowotnych wśród rodziców.

Moduł zajęć praktycznych: nauka umiejętności pielęgnacji i kąpieli noworodka; karmienie naturalne – nauka wzorców prawidłowych pozycji i technik podczas karmienia piersią; I rok życia dziecka – rozwój psychomotoryczny, wizualizacje zachowań noworodka i małego dziecka; warsztaty z I pomocy przedmedycznej.

Moduł aktywności fizycznej dla kobiet ciężarnych: ćwiczenia gimnastyczne dostosowane do poszczególnych trymestrów ciąży; ćwiczenia przygotowujące do aktywnego porodu, pozycje wertykalne; nauka technik oddechowych dostosowanych poszczególnych do etapów porodu; wyuczenie technik relaksacyjnych.

Moduł dyferencyjny – wejście na oddział: poznanie przez rodziców topografii Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o. o.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O SZKOLE RODZENIA

Pliki do pobrania:

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!