
Na podstawie Umowy nr 1/11/6/2022/1218/457 Minister Zdrowia zlecił Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. realizację w latach 2022-2023 zadania, pn. ,,Program badań w kierunku wykrywania raka płuca”, w ramach „Narodowej Strategii Onkologicznej”, na które przyznał środki publiczne z budżetu państwa w kwocie łącznej nieprzekraczającej 874 000,00 zł
Cele Programu:
Program polega na wykonywaniu badań tomografii komputerowej w populacji osób wysokiego ryzyka zachorowania na raka płuca. Do badań zostaną zakwalifikowane osoby, które zostaną zidentyfikowane do badania przez lekarzy ośrodka przesiewowego lub lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.
CZYTAJ TEŻ: Tomografia dla aktywnych i byłych palaczy
WIĘCEJ W ZAŁĄCZNIKU