Zakup sprzętu do pozyskiwania mleka kobiecego i jego przechowywania

 

Na podstawie Umowy nr 12/18/Za życiem/2023/1218/1022 Minister Zdrowia zlecił Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. realizację programu polityki zdrowotnej pn. „Program polityki zdrowotnej służący wykonaniu programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2022-2026 w zakresie zadania: Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt- zakup sprzętu do pozyskiwania mleka kobiecego i jego przechowywania dla podmiotów leczniczych współpracujących z bankami mleka kobiecego, na które przyznał środki publiczne z budżetu państwa w kwocie łącznej nieprzekraczającej 90 415,75 zł.

 

Celem zadania jest zakup specjalistycznego sprzętu stanowiącego doposażenie lub wyposażenie banków mleka kobiecego.

Z ww. środków zakupiono:

  • laktatory elektryczne przeznaczone do użytku szpitalnego,
  • lodówka do przechowywania odciągniętego mleka w warunkach chłodniczych.

Sprzęt ten jest niezbędny do stymulacji i utrzymania laktacji u matek dzieci przedwcześnie urodzonych. Ponadto jego dostępność w podmiocie leczniczym zwiększy prawdopodobieństwo karmienia piersią dzieci po okresie hospitalizacji, w czasie której były żywione mlekiem z banku mleka kobiecego.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!