Rehabilitacja szansą na aktywność zawodową

Projekt skierowany jest do osób w wieku aktywności zawodowej zamieszkujących na terenie województwa lubuskiego, z często występującymi chorobami narządu ruchu powodującymi niepełnosprawność fizyczną i społeczną wynikającą z braku możliwości podjęcia pracy zawodowej. Projekt zakłada przywrócenie zdolności do podjęcia zatrudnienia i utrzymania się na rynku pracy 3000 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym 35% z terenów wiejskich. Związany jest z realizacją świadczeń rehabilitacyjnych z zakresu układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, uzupełnionych o edukację oraz poradnictwo medyczno-zawodowe, dające szanse na utrwalenie efektu poprzez modyfikację nawyków zdrowotnych.

Wartość projektu: 6 824 726,48 zł.

Wartość dofinansowania: 6 483 490,14 zł

 

UWAGA! - Procedura zgłaszania nieprawidłowości znajduje się na dole strony

Zgłaszanie nieprawidłowości i nadużyć finansowych poprzez mechanizm sygnalizacyjny

W celu zapewnienia realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w sposób etyczny, jawny i przejrzysty, udostępniony został mechanizm umożliwiający sygnalizowanie podejrzeń wystąpienia nieprawidłowości, w tym nadużyć finansowych w projektach realizowanych w ramach programu.

https://rpo.lubuskie.pl/-/zglos-naduzycie#

Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Lubuskie 2020 zapewnia możliwość zgłoszenia podejrzenia wystąpienia nadużycia finansowego za pomocą:

Zgłoszenie podejrzenia wystąpienia nadużycia finansowego można przekazać anonimowo, zachęca się jednak do przesyłania danych do kontaktu, w celu możliwości uzupełnienia wiedzy przez osoby weryfikujące. Każde zgłoszenie traktowane jest priorytetowo. Należy pamiętać również, że fałszywe oskarżenie jest przestępstwem i może być prawnie ścigane.

Ponadto każdy obywatel UE może poinformować OLAF (Europejski Urząd ds. zwalczania nadużyć finansowych) o podejrzeniu wystąpienia nadużycia finansowego lub korupcji mających wpływ na interesy UE. Może to zrobić w następujący sposób:

Kontakt z OLAF odbywa się we wszystkich oficjalnych językach UE. Wszelkie informacje na temat możliwości kontaktu z OLAF znajdują się na stronie internetowej: https://ec.europa.eu/anti-fraud/contacts/general-contacts.pl

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!