Cytologia, mammografia do lubuskich kobiet trafia - wsparcie profilaktyki nowotworów złośliwych szyjki macicy i piersi

 

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. jest jednym z Partnerów projektu pn. "Cytologia, mammografia do lubuskich kobiet trafia" - wsparcie profilaktyki nowotworów złośliwych szyjki macicy i piersi, dofinansowanego ze środków Europejski Fundusz Społeczny w ramach programu Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020

Nr umowy o dofinansowanie: RPLB.06.07.00-08-0001/20

Całkowita wartość projektu: 2 023 972,98 zł

Dofinansowanie z UE: 1 720 377,03 zł

Projekt realizowany przez Województwo Lubuskie/DZ w partnerstwie z 4 podmiotami leczniczymi, skierowany do kobiet z województwa lubuskiego w wieku aktywności zawodowej, w tym do 30% osób z powiatów wskazanych jako „białe plamy” tj. w zakresie profilaktyki nowotworów złośliwych szyjki macicy: międzyrzecki, żarski, żagański, nowosolski, Zielona Góra, w zakresie profilaktyki raka piersi: sulęciński, nowosolski, żarski, gorzowski, Gorzów Wlkp.

Projekt realizuje zadania edukacyjno-informacyjne w zakresie profilaktyki antynowotworowej raka szyjki macicy oraz piersi, poradnictwo oraz działania wspierające tj. zwrot kosztów dojazdu na badania i opieki nad osobami niesamodzielnymi, prowadzenie punktów konsultacyjno-edukacyjnych, szkolenia, warsztaty, wykłady dla kadry medycznej, konferencje.

Celem działań jest stałe podnoszenie świadomości Lubuszanek dotyczącej potrzeby wykonywania badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia oraz, co w konsekwencji wpływa na zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne w tym zakresie. Realizacja projektu zaplanowana jest na okres 30 miesięcy w latach 2021-2023.

WEJDŹ na stronę projektu

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!