Projekt skierowany jest do osób w wieku aktywności zawodowej zamieszkujących na terenie województwa lubuskiego, z często występującymi chorobami narządu ruchu powodującymi niepełnosprawność fizyczną i społeczną wynikającą z braku możliwości podjęcia pracy zawodowej. Projekt zakłada przywrócenie zdolności do podjęcia zatrudnienia i utrzymania się na rynku pracy 3000 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym 35% z terenów wiejskich. Związany jest z realizacją świadczeń rehabilitacyjnych z zakresu układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, uzupełnionych o edukację oraz poradnictwo medyczno-zawodowe, dające szanse na utrwalenie efektu poprzez modyfikację nawyków zdrowotnych.
Wartość projektu: 6 824 726,48 zł.
Wartość dofinansowania: 6 483 490,14 zł
UWAGA! - Procedura zgłaszania nieprawidłowości znajduje się na dole strony
Zgłaszanie nieprawidłowości i nadużyć finansowych poprzez mechanizm sygnalizacyjny
W celu zapewnienia realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w sposób etyczny, jawny i przejrzysty, udostępniony został mechanizm umożliwiający sygnalizowanie podejrzeń wystąpienia nieprawidłowości, w tym nadużyć finansowych w projektach realizowanych w ramach programu.
https://rpo.lubuskie.pl/-/zglos-naduzycie#
Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Lubuskie 2020 zapewnia możliwość zgłoszenia podejrzenia wystąpienia nadużycia finansowego za pomocą:
adresu e-mail: naduzycia.finansowe@rpo.lubuskie.pl;
pocztą na adres: ul. Chrobrego -3-5, 65-043 Zielona Góra (z dopiskiem „Nadużycia finansowe”).
Zgłoszenie podejrzenia wystąpienia nadużycia finansowego można przekazać anonimowo, zachęca się jednak do przesyłania danych do kontaktu, w celu możliwości uzupełnienia wiedzy przez osoby weryfikujące. Każde zgłoszenie traktowane jest priorytetowo. Należy pamiętać również, że fałszywe oskarżenie jest przestępstwem i może być prawnie ścigane.
Ponadto każdy obywatel UE może poinformować OLAF (Europejski Urząd ds. zwalczania nadużyć finansowych) o podejrzeniu wystąpienia nadużycia finansowego lub korupcji mających wpływ na interesy UE. Może to zrobić w następujący sposób:
online- za pomocą formularza internetowego: https://ec.europa.eu/anti-fraud/contacts/general-contacts.pl;
listownie na adres: European Commission, European Anti-Fraud Office (OLAF), B-1049 Brussels, Belgium.
Kontakt z OLAF odbywa się we wszystkich oficjalnych językach UE. Wszelkie informacje na temat możliwości kontaktu z OLAF znajdują się na stronie internetowej: https://ec.europa.eu/anti-fraud/contacts/general-contacts.pl