Beneficjentem projektu jest Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, (woj. lubuskie).
Geneza projektu jest ściśle związana z działalnością zdrowotną Wnioskodawcy w ramach zaspokajania potrzeb świadczenia usług związanych z opieką zdrowotną i szpitalną na terenie docelowym.
Głównym celem projektu jest - Zmiana konwencjonalnego zasilania w ciepło i energię elektryczną na jednostką kogeneracyjną, z wykorzystaniem innowacyjnego sposobu sterowania przy dynamicznie zmiennym poborze energii elektrycznej.
Zakres projektu obejmuje kompleksową realizację zadania polegającego na instalacji kogeneratora gazowego wraz z infrastrukturą.
Beneficjent zaplanował inwestycję w formule ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ.
Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje dostawę i montaż agregatu kogeneracyjnego, czterociągowego kotła parowego oraz wykonanie instalacji technologicznej pod potrzeby szpitala.
W zakresie rzeczowym jest demontaż jednego kotła parowego i wodnego. W ich miejsce należy zabudować układ silnika gazowego z osprzętem, oraz przygotować miejsce na wytwornicę wody lodowej, która zostanie wykonana w drugim etapie.
Pozostałe dwa kotły (parowy i wodny) należy wprowadzić w układ sterowania i automatyki nowego systemu silnika jako zabezpieczenie rezerwowe przy ewentualnej awarii nowego układu.
Produktami projektu będzie:
Odbiorcami projektu będą: pacjenci oraz personel Szpitala – wszyscy korzystający z zasobów energii elektrycznej i cieplnej na terenie szpitala.
Poziom redukcji CO2 wynosi 32,6%
Emisja CO2 przed wynosi 7256 ton/rok
Emisja CO2 po wynosi 2367 ton /rok
Co daje 32,6% redukcji
Wartość projektu:
5 035 780,00 PLN
Wartość dofinansowania:
2 569 640,50 PLN
UWAGA! - Procedura zgłaszania nieprawidłowości znajduje się na dole strony
Zgłaszanie nieprawidłowości i nadużyć finansowych poprzez mechanizm sygnalizacyjny
W celu zapewnienia realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w sposób etyczny, jawny i przejrzysty, udostępniony został mechanizm umożliwiający sygnalizowanie podejrzeń wystąpienia nieprawidłowości, w tym nadużyć finansowych w projektach realizowanych w ramach programu.
https://rpo.lubuskie.pl/-/zglos-naduzycie#
Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Lubuskie 2020 zapewnia możliwość zgłoszenia podejrzenia wystąpienia nadużycia finansowego za pomocą:
adresu e-mail: naduzycia.finansowe@rpo.lubuskie.pl;
pocztą na adres: ul. Chrobrego -3-5, 65-043 Zielona Góra (z dopiskiem „Nadużycia finansowe”).
Zgłoszenie podejrzenia wystąpienia nadużycia finansowego można przekazać anonimowo, zachęca się jednak do przesyłania danych do kontaktu, w celu możliwości uzupełnienia wiedzy przez osoby weryfikujące. Każde zgłoszenie traktowane jest priorytetowo. Należy pamiętać również, że fałszywe oskarżenie jest przestępstwem i może być prawnie ścigane.
Ponadto każdy obywatel UE może poinformować OLAF (Europejski Urząd ds. zwalczania nadużyć finansowych) o podejrzeniu wystąpienia nadużycia finansowego lub korupcji mających wpływ na interesy UE. Może to zrobić w następujący sposób:
online- za pomocą formularza internetowego: https://ec.europa.eu/anti-fraud/contacts/general-contacts.pl;
listownie na adres: European Commission, European Anti-Fraud Office (OLAF), B-1049 Brussels, Belgium.
Kontakt z OLAF odbywa się we wszystkich oficjalnych językach UE. Wszelkie informacje na temat możliwości kontaktu z OLAF znajdują się na stronie internetowej: https://ec.europa.eu/anti-fraud/contacts/general-contacts.pl