Praca szpitala w Wigilię i święta

W sobotę 24 grudnia, a także w święta, nie będą przyjmowały szpitalne poradnie, punkt wydawania wyników czy rejestracja. W pełnej gotowości będzie nocna i świąteczna pomoc zdrowotna i oczywiście SOR.

W sobotę 24 grudnia, podobnie jak w święta, nie będą czynne poradnie specjalistyczne Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, rejestracja pacjentów, w tym szpitalne call center, punkt wydawania wyników, administracja i inne jednostki, które zwykle nie pracują całą dobę.

Oczywiście pacjenci, którzy mają aktywne internetowe konto szpitala, w każdej chwili będą mieli dostęp do wyników badań czy możliwość zdalnej rejestracji do poradni, które wznowią pracę po świętach.

Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej będzie pracował w trybie dyżurowym, czyli dla pacjentów oddziałów. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej będzie czynny jak zwykle (SPRAWDŹ TUTAJ).

Gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w dni wolne pracują całą dobę, czyli świąteczny dyżur zaczną w piątek 23 grudnia o 18.00, a skończą we wtorek 27 grudnia o 8.00.

Nocna i świąteczna opieka to taki lekarz rodzinny „po godzinach” i kiedy przychodnie POZ nie pracują.

• Pacjenci powinni się tu zgłaszać w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Natomiast w nocnej i świątecznej opiece nie przedłużymy recepty na leki przyjmowane stale czy np. zwolnienia L4 (SPRAWDŹ TUTAJ).

W pełnej gotowości będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy (SPRAWDŻ TUTAJ), na który powinni trafiać pacjenci

• przypadku nagłego, zagrażającego życiu, pogorszenia stanu zdrowia, np.: z powodu nagłych urazów (wypadek, rany cięte), ostrego bólu w klatce piersiowej, ostrego bólu brzucha czy zaburzenia świadomości lub mowy. Przypominamy, że pacjenci SOR-u przechodzą triage, czyli wstępną selekcję medyczną i to na jej podstawie ustalana jest kolejność udzielania pomocy.

Do gabinetów nocnej i świątecznej opieki a także do SORu-u (o ile nie przywiozła nas karetka pogotowia) wchodzimy przez Izbę Przyjęć (część szpitala od strony lądowiska LPR, obiekty pod wiatą dla karetek).

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (POZ) oraz SOR

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (POZ) oraz SOR 3 Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (POZ) oraz SOR 2 Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (POZ) oraz SOR 1