Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (NiŚOZ)

Szpital/Dekerta/wejście z poczekalni Izby Przyjęć (zobacz schemat budynków)

  • 95 782 73 08
  • 95 782 73 09

 

Poniedziałek - piątek  18.00-8.00
Weekendy i święta 24 h

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o  zapewnienia Pacjentom dostęp do świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej po godzinach pracy ich lekarza rodzinnego między godziną 18.00 a 8.00 w dni powszednie, oraz przez całą dobę soboty, niedziele i święta. Przychodnia nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej zanajduje się w szpitalnej Izbie Przyjęć.

 W nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej nie obowiązuje rejonizacja. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu, który zapewnia nocną i świąteczną pomoc medyczną, niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

  • w warunkach ambulatoryjnych
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych)
  • telefonicznie

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przychodnia POZ „nocna i świąteczna” działa w sąsiedztwie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a dokładnie znajduje się bezpośrednio pod nim, w miejscu, gdzie w godzinach rannych i wczesnym popołudniem funkcjonuje planowa Izba Przyjęć. Lecznica jest dobrze oznakowana. Drogę dojścia do przychodni POZ ułatwia ujednolicony system oznakowań (tablice informacyjne i naklejki znajdują w newralgicznych punktach) w kolorze błękitnym.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia,
    a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia


DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!