Leczenie i pielęgnacja

  • Po przyjęciu pacjenta do poszczególnych oddziałów opiekę na mim sprawuje zatrudniony tam personel. Każda z osób, która zetknie się z pacjentem - podobnie jak na Izbie Przyjęć - posiada widoczny i czytelny identyfikator, umożliwiający pacjentowi zapoznanie się z poszczególnymi osobami, ich stanowiskami i miejscem pracy.

  • Każdym oddziałem kieruje ordynator (lub Kierownik), któremu podlegają wszyscy pozostali pracownicy. Do ordynatora/kierownika lub innych upoważnionych lekarzy oddziału należy zgłaszać się z prośbą o informacje na temat stosowanej terapii, jej przebiegu i czasu leczenia.

  • Zgodnie z prawem, pacjent może zastrzec możliwość udzielania informacji o stanie własnego zdrowia lub wskazać jednego  członka rodziny do uzyskania informacji. Wola ta wyrażana jest zawsze pisemnie. Tylko osobom upoważnionym przez pacjenta będzie udzielana informacja o chorym.

  • Kadrą pielęgniarską, sanitariuszami i salowymi zarządzają pielęgniarki oddziałowe i koordynujące, które razem z pielęgniarkami dyżurnymi informują pacjentów o przebiegu procesu opieki i pielęgnacji, przeprowadzają edukację pacjentów, przygotowują ich do życia w zmienionych chorobą warunkach domowych. Informacja pielęgniarska dostępna jest przez całą dobę.

  • Do ordynatorów i pielęgniarek oddziałowych można kierować wszelkie uwagi, wątpliwości, wnioski i skargi dotyczące leczenia i opieki.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!