Powróć do: Dla Pacjentów

Udostępnianie dokumentacji medycznej

Na każdym etapie leczenia mają Państwo prawo do dostępu do dokumentacji medycznej, dotyczącej swojego stanu zdrowia oraz udzielonych Państwu świadczeń zdrowotnych oraz do wnioskowania o udostępnienie dokumentacji medycznej.

INFORMACJE O STANIE ZDROWIA
Informacji o Państwa stanie zdrowia udziela ordynator lub lekarz prowadzący. Najczęściej informacja o stanie zdrowia udzielana jest w określonych godzinach osobom wskazanym przez chorego. Informacja na temat godzin udzielania informacji dostępna jest na każdym oddziale. Informacje te są przekazywane wyłącznie pacjentowi lub wskazanej przez pacjenta pisemnie osobie (jednej osobie). W przypadku nie wskazania takiej osoby nikt poza pacjentem nie uzyska informacji na temat stanu Pani/-a zdrowia.

Pacjent ma prawo, na każdym etapie diagnozowania i leczenia, do uzyskania wyczerpującej informacji o swoim stanie zdrowia oraz do zapoznania się z treścią prowadzonej na jego temat dokumentacji medycznej.

Pracownicy szpitala nigdy nie udzielają telefonicznie informacji na temat Państwa stanu zdrowia

ZWOLNIENIA LEKARSKIE (druk ZUS ZLA)
Każdy pacjent przebywający w szpitalu ma prawo do zwolnienia lekarskiego za czas pobytu w szpitalu. Dodatkowo, w sytuacjach uzasadnionych zwolnienie lekarskie obejmuje także okres poszpitalny – w zależności od zaleceń lekarskich. Zwolnienie może wystawić Pani/Pana lekarz prowadzący w dniu wypisu ze szpitala.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze poinformowanie personelu o konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego. Do jego wystawienia niezbędne są: NIP pracodawcy (lub własny w przypadku działalności gospodarczej) oraz   dowód osobisty.

UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ
Zgodnie z Ustawą o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (SPRAWDŹ TUTAJ lub w załącznikach poniżej) podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta.

Pacjent może otrzymać kopię dokumentacji medycznej na pismeny wniosek (do pobrania poniżej). Można go złożyć:  

  • pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., ul. Dekerta 1, 66-400 Gorzów Wlkp.
  • pocztą elektroniczną na adres: kancelaria@szpital.gorzow.pl

Pacjent nie ponosi kosztów związanych ze sporządzeniem pierwszej kopii lub odpisu dokumentacji medycznej. Każda kolejna kopia jest płatna/według cennika (SPRAWDŹ TUTAJ lub w załącznikach poniej). Kopia dokumentacji przygotowana jest bez zbędnej zwłoki – według kolejności wpływania wniosków.

Dokumentację medyczną pacjent może też pobrać przez swoje konto na e-rejestracji szpitala TU WEJDZIESZ NA E-REJESTRACJĘ i pobierzesz instrukcję: Jak założyć konto pacjenta
Na naszej stronie jest też dostęp do wyników badań obrazowych TU MOŻESZ UZYSKAĆ DOSTĘP DO BADAŃ OBRAZOWYCH i pobrać instrukcję: Jak samodzielnie nagrać płytę

Odpowiedzi na pytania udzieli Ruch Chorych:
ul. Dekerta: 95 782 71 41/42/43/44
ul. Walczaka: 95 782 71 75/76/77

SPRAWDŹ TEŻ:  Regulamin organizacyjny Szpitala (w załącznikach poniżej)

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!