Powróć do: Dla Pacjentów

Wgląd do dokumentacji medycznej

Na każdym etapie leczenia mają Państwo prawo do dostępu do dokumentacji medycznej, dotyczącej swojego stanu zdrowia oraz udzielonych Państwu świadczeń zdrowotnych oraz do wnioskowania o udostępnienie dokumentacji medycznej.

INFORMACJE O STANIE ZDROWIA

Informacji o Państwa stanie zdrowia udziela ordynator lub lekarz prowadzący. Najczęściej informacja o stanie zdrowia udzielana jest w określonych godzinach osobom wskazanym przez chorego. Informacja na temat godzin udzielania informacji dostępna jest na każdym oddziale. Informacje te są przekazywane wyłącznie pacjentowi lub wskazanej przez pacjenta pisemnie osobie (jednej osobie). W przypadku nie wskazania takiej osoby nikt poza pacjentem nie uzyska informacji na temat stanu Pani/-a zdrowia.

Pacjent ma prawo, na każdym etapie diagnozowania i leczenia, do uzyskania wyczerpującej informacji o swoim stanie zdrowia oraz do zapoznania się z treścią prowadzonej na jego temat dokumentacji medycznej.

Pracownicy szpitala nigdy nie udzielają telefonicznie informacji na temat Państwa stanu zdrowia

ZWOLNIENIA LEKARSKIE (druk ZUS ZLA)

Każdy pacjent przebywający w szpitalu ma prawo do zwolnienia lekarskiego za czas pobytu w szpitalu. Dodatkowo, w sytuacjach uzasadnionych zwolnienie lekarskie obejmuje także okres poszpitalny – w zależności od zaleceń lekarskich. Zwolnienie może wystawić Pani/Pana lekarz prowadzący w dniu wypisu ze szpitala.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze poinformowanie personelu o konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego. Do jego wystawienia niezbędne są: NIP pracodawcy (lub własny w przypadku działalności gospodarczej) oraz   dowód osobisty.

UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Pacjent może otrzymać kopię dokumentacji medycznej na pismeny wniosek (do pobrania poniżej). Można go złożyć:  

  • pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Dekerta 1, 66-400 Gorzów Wlkp.
  • pocztą elektroniczną na adres (dotyczy pobytu w szpitalu przy ul. Dekerta): kancelaria@szpital.gorzow.pl

Pacjent ponosi koszty związane ze sporządzeniem kopii lub odpisu dokumentacji medycznej

Dokumentację medyczną pacjent może pobrać również  przez swoje konto na e-rejestracji szpitala TU WEJDZIESZ NA E-REJESTRACJĘ

 

SPRAWDŹ TEŻ: PRAWA PACJENTA

Pliki do pobrania:

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!