Szpital w gronie najlepszych!

Po raz trzeci uzyskaliśmy akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowie i jesteśmy w gronie najlepszych polskich szpitali. - Spełniliśmy aż 87 proc. wymaganych standardów - mówi prezes lecznicy.

- Akredytacja jest najlepszym świadectwem jakości pracy całego personelu, za co wszystkim pracownikom bardzo dziękuję. Przede wszystkim jest to jednak komunikat dla pacjentów, ponieważ jednostka z akredytacją gwarantuje najwyższy poziom świadczeń, przejawia najwyższą troskę o pacjenta - mówi prezes Jerzy Ostrouch.

Wizytatorzy z centrum jakości, jednostki Ministerstwa Zdrowia, kontrolowali szpital na przełomie listopada i grudnia. Wizytacja trwała trzy dni. Już oficjalne wiadomo, że jej efektem jest ponowne uzyskanie przyznawanej na trzy lata akredytacji. Dostajemy ją po raz trzeci, spełniając aż 87 proc. wymaganych standardów (minimum to 75 proc.). Taki wynik plasuje szpital w pierwszej 30 niemal 190 akredytowanych ośrodków.

CZYTAJ TEŻ: 10 lat temu szpital zaczął drugie życie

Kontrola, jaką przeszła lecznica, dotyczyła najróżniejszych obszarów, bo standardów akredytacyjnych jest ponad 200. Wizytatorzy sprawdzali niemal każdy zakątek. Byli na oddziałach, na bloku operacyjnym, prześwietlali dokumentację medyczną. Kontrolowali m.in. sterylizatornię, sprawdzali, w jaki sposób szpital dba o czystość, jak wygląda infrastruktura techniczna, choćby ujęcia wody, zabezpieczenie przeciwpożarowe, spalarnia odpadów. Oczywiście rozmawiali też z personelem i pacjentami.

Akredytacja nie jest jedynym świadectwem wysokiego poziomu lecznicy. Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie ma też certyfikaty jakości ISO, a w zeszłym roku dostał świadectwo: Bezpieczny Szpital - Bezpieczny Pacjent, przyznawane placówkom, które dbają o bezpieczeństwo pracy personelu medycznego.

CZYTAJ TEŻ: Szpital z kolejnym certyfikatem