Szczepienia bez kolejek. Wystarczy się zgłosić

Zdjęcie do Szczepienia bez kolejek. Wystarczy się zgłosić

- W naszym punkcie szczepień można się zaszczepić niemal od ręki, bez żadnych kolejek – mówi Barbara Kasperska z gorzowskiej lecznicy.

Przypominamy, że  w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w  szpitalnym kompleksie przy ul. Walczaka 42.  Punkt szczepień jest czynny od 7.30 do 14.00. Wystarczy się zgłosić i już tego samego dnia przyjąć szczepionkę. Do wyboru są preparaty Moderna i Pfizer.

Dojedziemy do pacjentów

Nadal można się też zarejestrować telefonicznie pod numerem: 797 127 880 lub mailowo pod adresem: szczepienia@szpital.gorzow.pl

- W mailu należy podać dane, w tym PESEL i telefon kontaktowy. Należy napisać, jaki termin szczepienia nam odpowiada oraz zaznaczyć, którą szczepionkę chcemy przyjąć: Modernę czy Pfizera - mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, pracowni i rejestracji szpitalnych.

Tak samo wygląda rejestracja dzieci, które w szpitalu szczepione są we wtorki. Małemu pacjentowi musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny. Przed samym szczepieniem dzieci konsultuje lekarz.

Szpital zapewnia też dojazd do pacjentów z Gorzowa Wlkp., którzy - ze względu na stan zdrowia - nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień. Żeby zgłosić taką potrzebę, należy zadzwonić pod numer: 797 127 880 lub napisać mail: szczepienia@szpital.gorzow.pl

Podaliśmy prawie 36 tys. dawek

- Warto podkreślić, że szczepimy od ręki. Nie ma kolejek i nie trzeba czekać. Wystarczy się zgłosić  – zachęca kierownik Barbara Kasperska.

Do tej pory gpodaliśmy pacjentom 35 808 dawek szczepionek. Przypominamy, że został skrócony czas oczekiwania na dawkę przypominającą. Teraz mogą ją przyjąć już po pięciu miesiącach wszystkie osoby powyżej 12. roku życia. Dawka przypominająca wydłuża ważność Unijnego Certyfikatu COVID. Od 1 lutego dokument jest ważny przez 270 dni.