Szpitalny punkt szczepień zmienia miejsce

Zdjęcie do Szpitalny punkt szczepień zmienia miejsce

Od poniedziałku 14 lutego szpitalny punkt szczepień przenosi się w nowe miejsce. Nadal będzie przy ul. Walczaka, tyle że w pawilonie nr 8.

Do tej pory punkt szczepień mieścił się w budynku poradni przy wjeździe do kompleksu przy ul. Walczaka 42. Od poniedziałku będzie on na terenie kompleksu w pawilonie nr 8. Można tam dojechać autem, pod budynkiem jest parking.

Szpital przypomina, że przy ul. Walczaka można się zaszczepić przeciwko COVID-19 w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek. Punkt jest czynny od 7.30 do 14.00. Wystarczy się zgłosić i już tego samego dnia przyjąć szczepionkę. Do wyboru są szczepionki Moderna i Pfizer.

Nadal można się też zarejestrować telefonicznie pod numerem: 797 127 880 lub mailowo pod adresem: szczepienia@szpital.gorzow.pl.

W mailu należy podać dane, w tym PESEL i telefon kontaktowy. Należy napisać jaki termin szczepienia się wybiera oraz zaznaczyć, którą szczepionkę chce się przyjąć: Moderna czy Pfizer.

Tak samo wygląda rejestracja dzieci, które w szpitalu szczepione są we wtorki. Małemu pacjentowi musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny. Przed samym szczepieniem dzieci konsultuje lekarz.

Szpital zapewnia też dojazd do pacjentów z terenu Gorzowa Wlkp., którzy nie są w stanie przyjechać na szczepienie osobiście. Żeby zgłosić taką potrzebę, należy również zadzwonić pod numer: 797 127 880 lub mailowo pod adresem: szczepienia@szpital.gorzow.pl.

Przypominamy, że został skrócony czas oczekiwania na dawkę przypominającą. Teraz mogą ją przyjąć już po pięciu miesiącach wszystkie osoby powyżej 12 roku życia. Osobom, które przyjmują dawkę przypominającą wydłużana jest ważność Unijnego Certyfikatu COVID. Od 1 lutego ważność to 270 dni.