Zapraszamy na warsztaty dla młodych rodziców

Zdjęcie do Zapraszamy na warsztaty dla młodych rodziców

Planujecie dziecko? A może już jesteście młodymi rodzicami? W piątek możecie spotkać się z położną, fizjoterapeutką i innymi specjalistami, którzy podpowiedzą jak zajmować się maluszkiem. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

W piątek 24 lutego w hotelu Mieszko przy ul. Kosynierów Gdyńskich odbędzie się konferencja położnicza wraz z warsztatami dla młodych rodziców zorganizowana przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. Mieszkańców na spotkanie zapraszamy od 11.00. W tym czasie wszyscy chętni rodzice będą mogli skorzystać z porad położnej i doradców laktacyjnych. Specjalistka fizjoterapii podpowie, na co zwrócić uwagę przy rozwoju motorycznym maluchów i w jakich przypadkach konsultować się ze specjalistami. Będzie można też się dowiedzieć jak reagować, gdy dziecko się zadławi oraz jak bezpiecznie podróżować z maluszkiem. Specjalista z banku komórek macierzystych z kolei opowie, jak ważna i w jakich przypadkach może być krew pępowinowa i kiedy można ją pobierać.

Nie zabraknie też informacji o szkole rodzenia, która działa przy gorzowskim szpitalu.

Na warsztaty dla rodziców można się wybrać z pociechami. Organizatorzy zapewniają kącik dla najmłodszych z placem zabaw i animatorami – będzie malowanie buziek, skręcanie baloników, warsztaty z slime-glut, tory przeszkód i inne kolorowe atrakcje.

Transgraniczna Konferencja Położnicza organizowana jest przez gorzowski szpital w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy Interreg VA Branderburgia – Polska 2014 – 2020.