Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do szpitala

Zdjęcie do Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do szpitala
Harcerze z Hufca ZHP Gorzów Wielkopolski kolejny rok z rzędu przynieśli do szpitala Betlejemskie Światło Pokoju, symbol pokoju i pojednania.

Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego w poniedziałek (20 grudnia) dotarł do lecznicy dzięki harcerkom i harcerzom z 3. Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej Leśni Ludzie oraz Szczepu Harcerskiego Czarna Trzynastka. Sympatyczną ekipą dowodził przewodnik Maciej Muda.

Światło z Betlejem, symbol pokoju i pojednania, za sprawą skautów i harcerzy wędruje po świecie już od 30 lat! Szpital co roku jest na trasie tej wędrówki. - Dziękujemy, że pamiętacie o na i o naszych pacjentach - mówiła Katarzyna Barna, wicedyrektor ds. pielęgniarstwa.

Tegoroczna akcja ma hasło: Światło Nadziei. Bardzo nam jej wszystkim potrzeba...
OLIS