Gdzie się zgłosić na wymaz COVID

Zdjęcie do Gdzie się zgłosić na wymaz COVID

W szpitalu są trzy miejsca, w których robimy testy na COVID-19. Kiedy i do którego należy się zgłosić?

Wymazy na COVID-19 można zrobić w mobilnym punkcie z wjazdem od ul. Czartoryskiego,  w dawnej stacji krwiodawstwa w szpitalnym kompleksie przy ul. Dekerta, testy wykonuje też szpitalny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej w głównym budynku przy ul. Dekerta 1.

Gdy jedziesz za granicę albo czeka Cię pobyt w szpitalu
Gdy mamy zrobić test PCR przed planowym przyjęciem do szpitala lub test komercyjny (np. przed wyjazdem za granicę), zgłaszamy się do parterowego czerwonego pawilonu na szpitalnym terenie przy ul. Dekerta 1 (na zdjęciu).

Punkt działa 7 dni w tygodniu (także w święta) od 8.00 do 18.00. Jednak osoby, które chcą zrobić płatny test PCR, zapraszamy do 15.00.

• Test kosztuje 445 zł. Opłatę trzeba zrobić wcześniej i zgłosić się do punktu z potwierdzeniem przelewu na konto: 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003 z dopiskiem TEST COVID (jeśli opłacamy kilka testów, na przelewie wpisujemy nazwiska osób, które zgłoszą się na wymazy).

Gdy potrzebny nam płatny test antygenowy, zgłaszamy się do szpitalnego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w głównym budynku szpitala (parter). Wymazy sa pobierane codziennie od 12.00 do 15.00. Może za nie zapłacić kartą lub zrobić przelew i zgłosić się do laboratorium z potwierdzeniem.

• Test antygenowy kosztuje 95 zł. Konto: 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003 z dopiskiem TEST COVID (jeśli opłacamy kilka testów, na przelewie wpisujemy nazwiska osób, które zgłoszą się na wymazy). Sprawdż też cennik usług na 2022 r.

Wyniki obu płatnych testów: antygenowego i PCR możemy dostać w języku angielskim – trzeba tylko poinformować w punktach, że mamy taką potrzeba.

Gdy na test kieruje Cię lekarz rodzinny

Kto ma skierowanie na wymaz od lekarza rodzinnego lub uzyskane online, powinien zgłosić się do szpitalnego punktu drive-thru (w SMS-ach kierujących na badanie nasz punkt jest oznaczony jako: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. - PUNKT NR 3 Gorzów Wielkopolski, Dekerta 1). Działa on 7 dni w tygodniu (także w święta) od 9.00 do 16.00. Najlepiej dojechać do niego samochodem od ul. Czartoryskiego. Punkt przyjmuje dzieci i dorosłych.

Pamiętajmy, że od momentu wystawienia skierowania automatycznie jesteśmy na kwarantannie. Zostaje ona z nas zdjęcia w momencie otrzymania negatywnego wyniku testu.

Na wyniki wszystkich testów trzeba czekać od 24 do 48 h. Najszybciej można je sprawdzić na IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub na internetowym koncie pacjenta szpitala, która przy okazji warto założyć: kliknij tutaj, żeby założyć konto pacjenta szpitala.

Można też – z zachowaniem wszelkich obostrzeń– zgłosić się do szpitalnego punktu wydawania wyników. To niewielki budynek w pobliżu głównego wejścia do szpitala. Wyniki pobiera się w okienkach po okazaniu dowodu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Punkt działa od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00, w  środy do 18.00. Telefon: 95 733 12 35.
OLIS

Wymazy COVID w szpitalnych punktach