Jak pracuje szpital w Wigilię i święta

Zdjęcie do Jak pracuje szpital w Wigilię i święta
24 grudnia nie będą przyjmowały szpitalne poradnie, punkt wydawania wyników czy rejestracja. Bez zmian będą jednak pracowały punkty wymazów COVID.

W piątek 24 grudnia, podobnie jak w święta, większość działów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie nie pracuje.

Nieczynne będą szpitalne poradnie specjalistyczne, rejestracja pacjentów, w tym szpitalne call center, punkt wydawania wyników, administracja i inne jednostki, które zwykle nie pracują całą dobę.

Oczywiście pacjenci, którzy mają aktywne internetowe konto szpitala, w każdej chwili będą mieli dostęp do wyników badań czy możliwość zdalnej rejestracji do poradni, które wznowią pracę po świętach.

Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej oraz Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej będą pracowały w trybie dyżurowym, czyli dla pacjentów oddziałów.

W Wigilię i święta nie zrobimy więc badań, na które np. skierował nas lekarz rodzinny. Laboratorium będzie jednak wykonywało - codziennie od 12.00 do 15.00 - płatne testy antygenowe, na które zgłasza się wiele osób wyjeżdżających za granicę.

• Test kosztuje 95 zł. Można za niego zapłacić kartą lub dostarczyć potwierdzenie przelewu na konto: 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003 (z dopiskiem TEST COVID)

Czynny będzie szpitalny punkt pobierania wymazów do testów PCR. Zgłaszają się do niego pacjenci przed planowym przyjęciem do szpitala, ale też osoby, które muszą wykonać płatne badanie.

• Koszt badania to 445 zł, płatność tylko przelewem: 08 1130 1222 0030 2002 6720 0003 (z dopiskiem TEST COVID). Do puniktu prosimy zgłaszać się z potwierdzeniem przelewu

Punkt będzie działał od 8.00 do 17.00. To parterowy czerwony pawilon w szpitalnym kompleksie przy ul. Dekerta 1 (dawna stacja krwiodawstwa za Szkołą Rodzenia).
Bez zmian w Wigilię i święta będzie pracował mobilny punkt pobierania wymazów, do którego najlepiej dojechać samochodem od ul. Czartoryskiego. Przypominamy: do punktu zgłaszają się osoby ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub wystawionym online (na stronie pacjent.gov.pl). Punkt działa 7 dni w tygodniu od 9.00 do 16.00.

Pozostałe działy i oddziały szpitala będą pracowały jak zwykle. Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Wigilię będzie przyjmował od 18.00. Natomiast w święta - przez całą dobę. Do gabinetów nocnej i świątecznej opieki wchodzimy przez szpitalną izbę przyjęć (nowy, dobrze oznakowany budynek od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego).
OLIS