Nowa wystawa w szpitalnej galerii

Witnickie kamieniczki, kwiaty, koty – to wszystko można znaleźć na obrazach, które od poniedziałku wiszą na ścianach radioterapii. Swoje malarstwo w tej nietypowej galerii tym razem prezentuje Grażyna Banda.

W poniedziałek na korytarzach radioterapii zawisły nowe obrazy. Swoje malarstwo prezentuje tu Grażyna Banda z Witnicy. - Cieszy mnie samo malowanie, a jak komuś się podobają moje obrazki, to radość jest podwójna – mówi skromnie artystka amatorka. Uwielbia naturę, las i to można zobaczyć w jej pracach. Ale namalowała też przedwojenne witnickie kamieniczki. - Przerysowałam je ze starych pocztówek – tłumaczy pani Grażyna. I przyznaje, że ostatnio wzięła się też za portrety. Oraz, że doskonali się w akwarelach. - To trudna technika – zaznacza.

Pani Grażyna z zawodu jest księgową. Choć zawsze lubiła malować, to na rozwijanie pasji znalazła czas dopiero na emeryturze. Mówi, że maluje dla siebie. Ale, oczywiście obdarowuje też bliskich swoimi pracami. Czasem nawet ktoś kupi jej obraz.

Wystawa na ścianach poczekalni podoba się pacjentom radioterapii. - To bardzo dobry pomysł. Trochę ożywia poczekalnię. Jak tylko wszedłem, to obejrzałem wszystkie – mówi pan Arkadiusz, którego spotkaliśmy w poczekalni radioterapii.

Galeria Sztuki R w Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. działa od połowy 2020 roku. - Wystawy zmieniamy co dwa miesiące. Swoje prace prezentują tu głównie artyści amatorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – tłumaczy Ewa Janowicz, opiekunka galerii i szefowa UTW w Witnicy.

Prace Grażyny Bandy w Ośrodku Radioterapii można oglądać do końca lutego.
ARIM

Nowa wystawa na ścianach radioterapii

2IMG_4199 3IMG_4202 4IMG_4206 5IMG_4208 6IMG_4212 7IMG_4224 8IMG_4232 9IMG_4235