KONTAKT I REJESTRACJA

+48 95 782 77 77

sekretariat@szpital.gorzow.pl

Powróć do: Zakłady diagnostyczne

Zakład Radioterapii

Szpital/Dekerta/Ośrodek Radioterapii

Kontakt:

 • kierownik 95 782 76 31
 • sekretariat  95 782 76 32

 

Kierownik:
dr n. med. Norbert Piotrkowicz
e-mail norbert.piotrkowicz@szpital.gorzow.pl

Sekretariat Zakładu Radioterapii:
Elżbieta Nowak
adres e-mail: elzbieta.nowak@szpital.gorzow.pl

Lekarze:
dr n. med. Norbert Piotrkowicz, kierownik Ośrodka Radioterapii
lek. med Krzysztof Czarny
lek. med. Łukasz Dębicki
dr n. med. Magda Kubaszewska

W Zakładzie Radioterapii pracuje zespół 10 wykwalifikowanych techników i 2 pielęgniarki:
Małgorzata Głowacka - pielęgniarka
Izabela Ziarkowska  - pielęgniarka 

Ośrodek Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., którego integralną częścią jest Zakład Radioterapii, to nowoczesna jednostka prowadząca pełen zakres procedur teleradioterapii (napromienianie wiązkami zewnętrznymi).

Leczenie przeprowadzane jest z wykorzystaniem dwóch najwyższej klasy akceleratorów liniowych True Beam STX, firmy Varian. Aparaty te umożliwiają uzyskanie bardzo wysokiej precyzji napromieniania z dokładnością do 0,75 mm. Mają też możliwość objętościowej terapii obrotowej (volumetric rapid-arc) i wykorzystania techniki modulacji intensywności dawki (IMRT - intensity modulated radiation therapy).

Dysponujemy możliwościami napromieniania sterowanego obrazem (IGRT - image guided radiation therapy) z wykorzystaniem monitorowania toru oddechowego (gating z systemem 6D) i możliwością napromieniania bez filtra spłaszczającego (co pozwala na 3,5x szybsze napromienanie małych objętości tkanek), radiochirurgii wewnątrz czaszkowej (SRT- stereotactic radiotherapy) z opcją jednoczesnego selektywnego napromieniania wielu zmian w mózgu) i poza czaszkowej (SBRT - stereotactic body radiotherapy).

We współpracy z zespołem onkologów klinicznych oferujemy każdy dostępny rodzaj leczenia skojarzonego z wykorzystaniem chemio- i immunoterapii, a dzięki kooperacji z Zakładem Radiodiagnostyki (badania Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego) i Medycyny Nuklearnej (badania scyntygraficzne i PET wraz z o możliwością wykonywania badania PETPSMA ze znacznikiem Galowym).

Zintegrowany komputerowy system planowania leczenia pozwala na szybkie przygotowanie najbardziej skomplikowanych planów leczenia. Powyższe wraz z doświadczonym zespołem medycznym składającym się z lekarzy onkologów-radioterapeutów, fizyków medycznych, techników elektroradiologii, pielęgniarek i sekretarek zapewnia przeprowadzenie leczenia promieniami na najwyższym możliwym poziomie. Każdy z członków naszego zespołu dysponuje wieloletnim doświadczeniem zawodowym i jest ukierunkowany na zapewnienie naszym Pacjentom przyjaznej atmosfery w trakcie leczenia.

Nadzór nad jakością przeprowadzanych procedur sprawuje Inspektor Ochrony Radiologicznej. Działamy w ścisłej kooperacji z klinikami, oddziałami, zakładami i przychodniami szpitala. Oferujemy leczenie ambulatoryjne, a dla chorych spoza Gorzowa - zakwaterowanie na czas leczenia w hostelu.

Chorym wymagającym hospitalizacji zapewniamy pobyt w wygodnych dwuosobowych salach z węzłem sanitarnym. Dysponujemy dogodnym, bezpłatnym parkingiem.

Jesteśmy w stanie szybko realizować najbardziej zaawansowane procedury lecznicze z zakresu teleradioterapii. Mamy ambicję być jednym z najlepszych polskich ośrodków radioterapii.

W najbliższym czasie planujemy uruchomienie pełnoprofilowej Pracowni Brachyterapii HDR (HDR – High Dose Rate – brachyterapia wysokiej mocy dawki - napromienianie źródłem irydowym wprowadzanym czasowo, na okres kilku - kilkunastu minut do guza nowotworowego) z planowaniem trójwymiarowym i w czasie rzeczywistym (real-time 3D) w zakresie nowotworów ginekologicznych, prostaty, piersi, oskrzeli, przełyku oraz lokalizacji laryngologicznych.

Obecnie dla zapewnienia chorym optymalnego leczenia współpracujemy w zakresie brachyterapii z jednostkami zewnętrznymi.

 

Zakład radioterapii realizuje następujące procedury:

 • Teleradioterapia paliatywna z zastosowaniem jednej frakcji.

 

 • Teleradioterapia paliatywna frakcjonowana.
 • Teleradioterapia radykalna z planowaniem 3D.
 • Teleradioterapia konformalna z zastosowaniem techniki modulacji intensywności dawki (CRT-IMRT).
 • Teleradioterapia radykalna uproszczona ( bez planowania 3D ).
 • Teleradioterapia pod kontrola obrazowania ( IGRT ).
 • Teleradioterapia z bramkowaniem oddechowym.
 • Radioterapia śródoperacyjna.
 • Radioterapia zmian nienowotworowych.( zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, ostrogi piętowe, choroba Gravesa-Basedowa)
 • Radioterapia 4 D adaptacyjna (4D-AIMRT, AIGRT )
 • Radioterapia stereotaktyczna.
 • Radiochirurgia stereotaktyczna ( RS )
 • Napromienianie całego ciała.
 • Napromienianie połowy ciała ( Half Body Irradiation – HBI )
 • Całkowite napromienianie skóry wiązkami elektronowymi

 

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!