Warsztaty ultrasonografii kontrastowej: program, zapisy

W naszym szpitalu już po raz kolejny odbędzie się międzynarodowe szkolenie z ultrasonografii kontrastowej (CEUS). - To metoda, która z powodzeniem może zastąpić tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, a często i biopsję - mówi lek. med. Roman Kołodziejczak, ordynator interny i współorganizator spotkania.

Przez trzy dni (od 22 do 24 kwietnia) w gorzowskim szpitalu medycy będą słuchali wykładów specjalistów z Polski i Niemiec, a przede wszystkim wezmą udział w badaniach pacjentów w pracowni ultrasonograficznej oddziału wewnętrznego gorzowskiej lecznicy.

Kurs ultrasonografii kontrastowej (CEUS) to pomysł doktora Kołodziejczaka, ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii, Gastroenterologii oraz prezesa Oddziału Gorzowskiego Towarzystwa Internistów Polskich.

Ultrasonografia kontrastowa (CEUS) jest skuteczna m.in. w różnicowaniu zmian łagodnych i złośliwych w wątrobie, ocenie stopnia refluksu pęcherzowo-moczowodowego, jako alternatywa dla rentgenowskiej cystouretrografii mikcyjnej u dzieci, ocenie szczelności zespoleń naczyniowych, czy w ocenie niestabilności blaszek miażdżycowych, w stanach nagłych pozwala szybko potwierdzić krwawienia do jam ciała i zmiany pourazowe narządów jak pękniecie śledziony czy wątroby.

Metoda od ponad 20 lat jest z powodzeniem stosowana np. w Niemczech. Jak mówią specjaliści, znacznie usprawnia diagnostykę i proces leczenia.

W pierwszej konferencji w 2019 r. wzięło udział ponad 50 przedstawicieli szpitali i klinik w Polsce, w tym m.in. z Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Warszawy.

Szczegółowy program spotkania, formularz rejestracyjny i inne praktyczne informacje są na stronie konferencji: www.ceus.polska.pl

KLIKNIJ i zarejestruj się jako uczestnik kursu

Warsztaty ultrasonografii kontrastowej w naszym szpitalu