Zapraszamy panie na Onkologiczny Biały Czwartek

Zdjęcie do Zapraszamy panie na Onkologiczny Biały Czwartek
We wtorek i środę (7 i 8 grudnia) panie mogą zarejestrować się na Onkologiczny Biały Czwartek i przebadać piersi. To oferta dla pacjentek, które nigdy wcześniej nie były w poradni onkologicznej.

Onkologiczny Biały Czwartek w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbędzie się już po raz drugi. To akcja, która ma wpoić paniom regularne, profilaktyczne badania piersi.

W czwartek 9 grudnia, od 9.00 do 18.00, kobiety poniżej 50. roku życia będą miały USG piersi, a w razie potrzeby także inne badania. Warunek? Wcześniej trzeba się zarejestrować. Wystarczy we wtorek zadzwonić do szpitalnego call center pod numer: 95 782 77 77 (od 7.00 do 14.30). Jeśli we wtorek limit miejsc nie zostanie wyczerpany, rejestracja potrwa jeszcze w środę.

Onkologiczny Biały Czwartek jest adresowany do pań, które do tej porty nie były pacjentkami poradni onkologicznej.

Podczas pierwszego białego czwartku specjaliści ze szpitala zrobili 49 badań USG, 20 mammografii i 4 biopsje. - Liczba pań, które zgłosiły się na badania, utwierdziła nas w przekonaniu, że takie akcje są potrzebne - mówi onkolog Piotr Plecka.

Podczas akcji specjaliści wykryli też zmiany nowotworowe u dwóch pań. - Po badaniach USG pacjentki od razu miały wykonaną mammografię, która potwierdziła diagnozę. Dwa dni później przeprowadziliśmy biopsje. Obie panie są już w trakcie leczenia - mówi doktor Plecka.

Onkologiczny Biały Czwartek już 9 grudnia. Od 9.00 do 18.00 szpitalni specjaliści chcą przebadać ponad 60 pań. Na zarejestrowane uczestniczki akcji będą czekali w Poradni Chirurgii Onkologicznej w Ośrodku Radioterapii szpitala.

Osobną akcję lekarze zorganizują tylko dla pracownic szpitala. Badania zaplanowali na 13 grudnia (o szczegółach poinformujemy).

Warto przy tym pamiętać, że do poradni onkologicznej mnożna się zarejestrować w każdej chwili i nie potrzebujemy do tego skierowania od lekarza rodzinnego. Skierowanie nie jest też potrzebne paniom, które chcą się zapisać do poradni ginekologicznej. Warto przynajmniej raz w roku znaleźć czas na takie badania.
OLIS