Zarząd szpitala pisze do posła Giertycha

Walka o PET i kardiochirurgię – to tematy pisma do parlamentarnego Zespołu ds. Rozliczeń. Zarząd szpitala opisuje szykany ze strony byłego wojewody Władysława Dajczaka.

(…) W kolejce oczekujących na sprawiedliwe rozliczenie nadużyć poprzedniej władzy ustawia się także nasz szpital, w minionych latach wielokrotnie ponoszący konsekwencje nieuzasadnionych i niekorzystnych (…) decyzji, podejmowanych przez przedstawicieli poprzedniej władzy, w tym w szczególności wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka” – można przeczytać w piśmie do posła Romana Giertycha, koordynatora zespołu ds. rozliczeń afer PiS.

Z
arząd szpitala przypomina okoliczności, w jakich pięć lat temu wywalczył kontrakt na urządzenie PET/CT, umożliwiające precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Gdy gorzowska lecznica - przy wsparciu samorządu województwa i władz miasta - postanowiła kupić nowoczesny sprzęt, ówczesny wojewoda Władysław Dajczak pozytywnie zaopiniował zawarcie kontraktu z prywatną spółką. Zaowocowało to podpisaną pośpiesznie krótkoterminową umową, która jednak dawałaby prywatnej firmie dodatkowe punkty w momencie ogłoszenia przez NFZ nowego konkursu.

Szpital opisuje też nagłą kontrolę CBA, która dotyczyła przetargu na PET. - Choć w tym samym roku lecznica rozstrzygnęła w sumie 51 przetargów na łączną sumę 110 mln zł, to CBA zainteresowało się wyłącznie PET-em - przypominają prezesi szpitala Jerzy Ostrouch i Robert Surowiec.

SPRAWDŹ TUTAJ: Walczymy o kardiochirurgię

Drugi z wątków pisma do posła Giertycha dotyczy już niemal czteroletnich starań szpitala o kontrakt dla poradni i oddziału kardiochirurgii. Nieskutecznych, bo blokowanych m.in. negatywną opinią konsultantów: krajowego i wojewódzkiego w dziedzinie kardiochirurgii.

- Nie sposób przeoczyć faktu,
że prof. Romuald Cichoń, konsultant wojewódzki, jest jednocześnie prezesem zarządu prywatnej spółki, która jako jedyna w województwie lubuskim ma kontrakt na kardiochirurgię i prowadzi oddział w szpitalu w Nowej Soli – przypominają prezesi lecznicy.

W piśmie do parlamentarnego zespołu przytaczają też zawiadomienie
okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie nieetycznego zachowania konsultanta wojewódzkiego.

Pozostałe

Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!