ZSO 16 obdarował szpital świątecznymi ozdobami

Zdjęcie do ZSO 16 obdarował szpital świątecznymi ozdobami

Uczniowie klas licealnych, rodzice, nauczyciele i dyrekcja ZSO 16 już od września szykowali filcowe ozdoby świąteczne. To mikołajkowe prezenty dla małych pacjentów szpitala.

- Zrzuciliśmy się po kilka złotych na potrzebne materiały. W wolnym czasie staraliśmy się pomóc pani Ewie i innym uczniom robić ozdoby - mówiła Ania Królikowska, uczennica II klasy liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 przy ul. Dunikowskiego w Gorzowie.W piątek (3 grudnia) szkoła przekazała ręcznie robione cacka Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie. To prezenty przede wszystkim dla pacjentów oddziałów pediatrycznych.

- Uważam, że to świetna inicjatywa. W ogóle wolontariat jest dobrym sposobem, żeby sprawiać radość i pomagać innym - dodała Ania Królikowska.W wykonanie filcowych ozdób zaangażowało się ponad 35 osób: młodzież, rodzice i nauczyciele. Praca ruszyła już pod koniec września, żeby upominki były gotowe przed 6 grudnia.

- Akcja trwa od 5 lat. Pomysłodawczynią jest nasza pedagog wspierająca Ewa Bąk-Sadowska - mówiła Elżbieta Wulbach, dyrektorka ZSO 16.Zwykle szkoła przywoziła podarki do szpitala. Niestety, przez pandemię musiała zerwać z tradycją. W tym roku to my odebraliśmy podarki ze szkoły - wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla pacjentów Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej oraz Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej.

- Jesteśmy wyczuleni na pomoc dzieciom, ponieważ wielu z naszych uczniów to dzieci niepełnosprawne, które same często przebywają w szpitalach. Zależało nam więc na tym, by choćby symbolicznie umilić im czas w szpitalu – mówiła dyr. Elżbieta Wulbach.

- Mimo ciężkiej pracy personelu medycznego wiemy, że dla dzieci pobyt w szpitalu to trudny czas – dodała Ewa Bąk-Sadowska, pomysłodawczyni wieloletniej akcji.Filcowe choinki i bombki już ozdobiły kilka szpitalnych gabinetów, a na oddziałach dziecięcych zrobiły prawdziwą furorę!
MK