KONTAKT I REJESTRACJA

+48 95 782 77 77

sekretariat@szpital.gorzow.pl

Powróć do: Oddziały

Ośrodek Radioterapii

Szpital/Dekerta/budynek na tyłach szpitalnego kompleksu


Rejestracja:

  • telefon 95 782 77 85 / 95 782 77 86

Kontakt:

  • sekretariat 95 782 76 32 
  • kierownik ośrodka 95 782 76 31 

 

Kierownik ośrodka:
dr n. med. Norbert Piotrkowicz 
norbert.piotrkowicz@szpital.gorzow.pl
Sekretariat :
Elżbieta Nowak
elzbieta.nowak@szpital.gorzow.pl, 

 

Ośrodek Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim jest nowoczesnym ośrodkiem leczniczym, dedykowanym przeprowadzaniu pełnego zakresu procedur leczniczych teleradioterapii (napromienianie wiązkami zewnętrznymi). Leczenie jest przeprowadzane z wykorzystaniem dwóch najwyższej klasy akceleratorów liniowych True Beam STX amerykańskiej firmy Varian.  

Wykorzystujemy nowowczesne techniki radioterapii jak modulację intensywności dawki (IMRT - intensity modulated radiation therapy), napromienianie sterowane obrazem (IGRT - image guided radiation therapy) z wykorzystaniem monitorowania toru oddechowego (gating z systemem 6D) i możliwością napromieniania bez filtra spłaszczającego (co pozwala na 3,5x szybsze napromienanie małych objętości tkanek), radio-chirurgii wewnątrz czaszkowej (SRT- stereotactic radiotherapy) z opcją jednoczesnego selektywnego napromieniania wielu zmian w mózgu) i poza czaszkowej (SBRT - stereotactic body radiotherapy) z sub-milimetrową precyzją.

We współpracy z zespołem onkologów klinicznych oferujemy każdy dostępny rodzaj leczenia skojarzonego z wykorzystaniem chemio- i immunoterapii, a dzięki kooperacji z Zakładem Radiodiagnostyki (badania Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego) i Medycyny Nuklearnej (badania scyntygraficzne i PET wraz z o możliwością wykonywania badania PETPSMA ze znacznikiem Galowym). Zintegrowany komputerowy system planowania leczenia pozwala na szybkie przygotowanie najbardziej skomplikowanych planów leczenia.

Powyższe, wraz z doświadczonym zespołem medycznym, składającym się z lekarzy onkologów-radioterapeutów, fizyków medycznych, techników elektroradiologii, pielęgniarek i sekretarek zapewnia przeprowadzenie leczenia promieniami na najwyższym możliwym poziomie. Każdy z członków naszego zespołu dysponuje wieloletnim doświadczeniem zawodowym i jest ukierunkowany na zapewnienie Naszym Pacjentom przyjaznej atmosfery w trakcie leczenia.

Nadzór nad jakością przeprowadzanych procedur sprawuje Inspektor Ochrony Radiologicznej.

Działamy w ścisłej kooperacji z Klinikami, Oddziałami, Zakładami i przychodniami Naszego Szpitala. Oferujemy leczenie ambulatoryjne, a dla chorych spoza Gorzowa zakwaterowanie na czas leczenia w Hostelu. Chorym wymagającym hospitalizacji zapewniamy pobyt w wygodnych dwuosobowych salach z węzłem sanitarnym. Dysponujemy dogodnym, bezpłatnym parkingiem.

Jesteśmy w stanie szybko realizować najbardziej zaawansowane procedury lecznicze z zakresu teleradioterapii. Mamy ambicję być jednym z najlepszych polskich ośrodków radioterapii.

W najbliższym czasie planujemy uruchomienie pełnoprofilowej Pracowni Brachyterapii HDR (HDR – High Dose Rate – brachyterapia wysokiej mocy dawki - napromienianie źródłem irydowym wprowadzanym czasowo, na okres kilku - kilkunastu minut do guza nowotworowego) z planowaniem trójwymiarowym i w czasie rzeczywistym (real-time 3D) w zakresie nowotworów ginekologicznych, prostaty, piersi, oskrzeli, przełyku oraz lokalizacji laryngologicznych. Jednocześnie planujemy uruchomienie napromieniania z wykorzystaniem techniki LDR (Low Dose Rate – tzw. implantów stałych) u chorych na raka stercza. 

Pozwala ona uzyskać unikalną w radioterapii  możliwość wyleczenia z wykorzystaniem pojedynczej aplikacji źródeł promieniowania.  Prowadzimy także leczenie promieniami zmian nienowotworowych w tym:  ostróg piętowych, łokcia tenisisty, zespołu bolesnego barku po nieskutecznym leczeniu zachowawczym, nawrotów keloidu, przykurczu Duputrena, wytrzeszczu w przebiegu nadczynności tarczycy, naczyniaków jamistych i gruczolaków przysadki.

Jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy standard napromieniania.

 

W strukturze Ośrodka Radioterapii znajdują się:

 

  • Zakład Fizyki Medycznej zajmujący się wykonywaniem i weryfikacją planów leczenia pacjentów radioterapeutycznych, sprawujący nadzór nad sprawnością aparatury medycznej znajdującej się w Ośrodku Radioterapii, tj. akceleratorów medycznych, tomografu komputerowego i systemu planowania leczenia
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!